چربی سوزی آسان با 7 نکته ساده!!
چربی سوزی یکی از بهترین راه ها برای کاهش وزن تان است، اگر قصد کاهش وزن دارید، بخوانید. در اینمقاله به شما روش هایی آسان برای چربی سوزی و کاهش وزن را به شما معرفی می کنیم

7 راز چربی سوزی آسان و سالم

امروزه خانم‌های زیادی از مشکل اضافه وزن خود ناراضی هستند و همیشه دنبال راه‌هایی سریع برای کاهش وزن می‌گردند که برخی از این روش‌ها نه تنها موثر نیست بلکه سبب بیماری‌های مختلف هم می‌شود.
بهترین راه برای کاهش وزن و رهایی از چاقی ، داشتن یک رژیم کم کالری و چربی سوز در کنار برنامه ورزشی منظم و یک برنامه مناسب برای زندگی است. در ادامه هفت راه حل برای کاهش وزن همراه با سلامتی برای شما آورده‌ایم.

بیشتر بدانید : 7 نوشیدنی چربی سوز عالی برای کاهش وزن

چربی سوزی با تمرینات هوازی

بدن برای تأمین انرژی عضلات، نیاز به اکسیژن دارد، کلیه تمرینات ریتمیک و سبک، مثل دویدن آرام، پیاده روی، دوچرخه سواری و ... از تمرینات هوازی هستند.

لزوم صرف صبحانه و افزایش چربی سوزی

هرگز صبحانه را از وعده غذایی خود حذف نکنید.بسیاری به دلیل نداشتن وقت کافی، صبحانه را حذف می‌کنند، اما باید بدانید صرف صبحانه، ده‌ها مزیت دارد که یکی از آن‌ها دستیابی به وزن دلخواه شماست.

افزایش وزن عضلات با پروتئین

در رژیم غذایی خود، از غذاهای حاوی پروتئین استفاده کنید. برخی از آن‌ها عبارت است از: گوشت انواع ماهی، گوشت قرمز، سینه مرغ، عدس، لوبیا، نخود، ماش، سفیده تخم مرغ، مغز گردو، فندق، بادام و ...

ثابت نگه داشتن سوخت و ساز

به جای سه وعده غذا، پنج یا شش وعده غذای سبک‌تر طی روز داشته باشید. وقتی مقدار زیادی غذا وارد بدن می‌شود، تمایل بدن برای ذخیره چربی بیشتر از زمانی است که غذا کم کم وارد بدن می‌شود.

چربی سوزی آسان با 7 نکته ساده!!
چربی سوزی آسان با 7 نکته ساده!!

جایگزین کردن غلات کامل با سایر غلات

افرادی که در رژیم غذایی خود از غلات کامل استفاده می‌کنند، میزان چربی‌های بدن‌شان، به خصوص در ناحیه شکم، کمتر است.

داشتن خواب کافی برای چربی سوزی بهتر

افرادی که روزانه بین هفت تا هشت ساعت می‌خوابند، راحت‌تر از افرادی که پنج ساعت می‌خوابند، می‌توانند چربی بسوزانند.

پرهیز از استرس برای چربی سوزی بهتر

با افزایش استرس و ترشح هورمون کورتیزل (هورمون چاقی)در افراد، روند چربی سوزی آن‌ها کاهش می‌یابد.بیشتر بدانید : 8 ماده غذایی چربی سوز که صد در صد لاغرتان می کند!

بیشتر بدانید : لاغری تان را با 6 زوج چربی سوز عالی تضمین کنید!!

بیشتر بدانید : کاهش وزن سریع با چند ترکیب غذایی چربی سوز!!


گردآوری: گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع: khorasannews.com