مدل ابرو مناسب هر صورت، چه مدلی است؟
مدل ابرو مناسب صورت یکی از اجزای اصلی در زیباسازی صورت است. شما باید با توجه به فرم صورت تان مدل ابروی تان را انتخاب کنید نه با توجه به مد.

برای هر مدل صورت، چه مدل ابرویی مناسب است؟

شاید تا به‌‌حال به این مساله توجه نكرده باشید ولی زیبا ساختن ابروها می‌تواند تغییر شگفت‌انگیزی در ظاهر شما ایجاد كند. ابروان شما مانند قابی برای چشمان شما هستند. اغراق نیست اگر بگوییم كه شكل ابرو می‌تواند به ظاهر شما جلوه دهد یا جلوه آن را از بین ببرد. اگر ابروی شما به فرم صورت‌تان نخورد، فرم صورت به هم خورده و شكل آن تغییر می‌كند. پس نخستین قدم این است كه فرم چهره خود را بشناسید و بعد مدل ابروی‌تان را انتخاب كنید.

 

مدل ابرو مناسب صورت های کشیده

مدل ابرو مناسب صورت های کشیده

صورت‌های كشیده، اجزای باریكی دارند. در این مورد خیلی مهم است كه دم ابروی‌تان آنقدر كشیده باشد تا كاملا چپ تا راست فضا را پر كند. بهترین فرم ابرو برای صورت‌های كشیده، ابروی صاف و افقی است كه باعث می‌شود چشم‌ها در یك راستا به نظر آیند و ظاهر چهره را بیضی‌تر نشان دهد. پیشنهاد می‌كنیم دم ابرو تا گوشه چشم كشیده شود. در صورت‌های كشیده، باید تا حد امكان طول ابرو را افزایش بدهید. پس وقتی می‌خواهید دم ابروی‌تان را فرم دهید حواس‌تان باشد. از طرفی اگر بیش از اندازه هم دراز شود، صورت‌تان پژمرده به نظر خواهد رسید! بدترین فرم ابرو برای صورت‌های كشیده هم، ابروی زاویه‌دار با ارتفاعی بلند و دمی كوتاه است كه حالت درازی صورت را افزایش می‌دهد پس ابروهای‌تان را طوری درست نكنید كه صورت‌تان درازتر به نظر برسد.

 

 

مدل ابرو مناسب صورت های گرد

مدل ابرو مناسب صورت های گرد

اگر صورتی گرد داشته و همیشه با مدل ابروهای‌تان مشكل دارید، باید بگوییم كه بهترین فرم ابرو برای صورت‌های شما، ابروی زاویه‌دار با ارتفاعی بلند و دمی كوتاه است. این فرم ابرو باعث می‌شود گردی صورت‌تان پنهان شود و صورت‌تان بلندتر و باریك‌تر به نظر برسد اما زاویه ابروان خود را زیاد شیب ندهید، چراكه توجه را به گردی صورت‌تان جلب می‌كند. بدترین فرم ابرو برای صورت‌های گرد، فرم ابروی گرد است چرا كه باعث می‌شود صورت گردتر به نظر برسد. از آنجایی كه صورت‌های گرد چارچوب مشخصی ندارند، یك ابروی زاویه‌دار زیبا می‌تواند خودنمایی كند و چارچوبی برای اسكلت صورت‌تان تعریف كند. یعنی همان چیزی كه در صورت‌های گرد پیدا نمی‌شود.

 

 

مدل ابرو مناسب صورت های مربع

مدل ابرو مناسب صورت های مربع

اگر جز‌و افرادی هستید كه صورت‌های چهارگوش یا مربعی دارید و بیش از همه زاویه‌های صورت شما به چشم می‌آید، پس ابرویی با قوسی ملایم اما كامل، راه‌حل شماست. بهترین فرم ابرو برای صورت‌های شما، ابروی زاویه‌دار و منحنی با قوس تیز است. با این فرم ابرو، محور توجه از فك چهارگوش شما منحرف می‌شود و چهره به حالت متعادل درمی‌آید. بدترین فرم ابرو برای شماهایی كه صورت‌هایی مربع‌شکل دارید، ابروی نازك و گرد است كه با این فرم ابرو چون چهره چهارگوش به حالت تعادل درنمی‌آید. در عین حال از ابرویی با قوس زیاد هم دوری كنید.

 

 

hibro04.jpg

مدل ابرو مناسب صورت های چندضلعی

اگر صورت چندضــلعی دارید، بهترین فرم ابرو، ابروی زاویه‌دار یا ابروی منحنی قوس‌دار است. با این مدل ابرو استخوان‌های پهن گونه‌ها و شقیقه‌های‌تان باریك جلوه می‌دهد. ابروی گرد انتخاب دیگری برای این مدل صورت است زیرا به این چهره زاویه‌دار حالت ملایم‌تری می‌دهد. توصیه ما به شما این است كه اگر صورت چند ضلعی دارید، به هیچ عنوان ابروهای‌تان را صاف نكنید زیرا باعث می‌شود فرم صورت شما كوتاه‌تر به نظر برسد. این فرم ابرو موجب جلب‌توجه دیگران به پهنای صورت می‌شود و در نتیجه ظاهر صورت پهن را پهن‌تر نشان می‌دهد.مدل ابرو مناسب صورت های بیضی

مدل ابرو مناسب صورت های بیضی

برای شما خانم‌هایی كه فرم صورت‌تان بیضی‌شکل است، هر فرم ابرویی كه خصوصیات چهره‌تان را بیشتر نشان دهد، مناسب شماست. این خطای بزرگی است كه ابرو باید دارای ارتفاع زیادی باشد و به چهره حالت تعجب یا عصبانیت دائم بدهد. به‌طور كلی ابروی كلاسیك و متعادلی كه برای همه ما شناخته شده است، به این شكل صورت بهتر می‌نشیند.
اگر شما جزو افرادی هستید که فرم صورت تان بیضی است به شما تبریک می گوییم چون می‌توانید ابروهای‌تان را به هر حالتی که دوست دارید، فرم دهید.

 

 

مدل ابرو مناسب صورت های قلبی

مدل ابرو مناسب صورت های قلبی

اگرچه در حال حاضر ابروی پهن و برجسته مد است، اما قطعا صورت‌هایی به شكل قلب از این مد، خودداری كنند! كسانی كه صورت قلبی‌شكل یا شکل گلابی‌ وارونه دارند، بهتر است ابروی گرد را انتخاب كنند تا مقداری تیزی چانه را ملایم‌تر كند. از آنجایی كه خط فك در این صورت‌ها جمع و جور‌تر از بالای صورت است، خیلی مهم است كه ابروهای‌تان به خوبی آراسته شده و فوق‌العاده مرتب باشد. اشتباه نكنید! ابروی نازك اصلا مورد بحث ما نیست. چیزی كه دنبالش هستیم شكلی كنترل شده است كه نه انبوه و نه ضخیم باشد. ابروی تو پر در نیمكره بالایی صورت، به خدمت گرفته می‌شود تا فك كوچك شما در نیمكره پایینی را تعدیل كند. بدترین فرم ابرو برای این مدل صورت‌ها ابروی صاف و افقی است كه برای خنثی كردن قسمت چانه موثر نیست و تیزی چانه را از بین نمی‌برد. این فرم نامناسب ابرو تمام تعادل صورت‌تان را به هم خواهد زد.

 

 

گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : زندگی ایده آل