لب یکی از اجزای اصلی صورت است که تاثیر بسیاری در زیبایی صورت دارد. در این مقاله به شما می گوییم چگونه لب هایی جذاب و زیبا داشته باشید.

روش های زیباسازی لب

هر فرد لب هایی با شکل و رنگ متفاوتی دارد برخی لبهای قطورتر و برخی دیگر لبهای باریکی دارند در صورتی که نوع لب خود را بدانید بهتر از آنها مراقبت کرده و می توانید از نظر زیبایی نمای بهتری در آنها ایجاد کنید.

انواع شکل لب ها

لب ها شکل ها و فرم های متفاوتی دارند که در ادامه به آن اشاره می شود.

لب های باریک

این لب ها برای مشخص کردن های حاشیه خارجی لب نیاز به استفاده از مداد لب دارند . برای برجسته سازی لب از محصولات برجسته کننده لب و یا سایر درمانها چون برجسته سازی از طریق ژل لب می توان بهره برد.

لب های غیر قرینه

لب ها گاه می توانند غیر قرینه باشند لبه خارجی لب بالا ممکن است بالاتر از زاویه  کناری لب باشد و طرف دیگر پایین تر از زاویه.

لب های صاف

بهترین فرم لب هستند که نمایی یکسان و یکنواخت داشته و در لمس نرم و صاف هستند این فرم لب ها تحت عنوان لب های بوسیدنی خوانده می شوند.

لب هایی با فرم پر

لب های پر اغلب مورد تحسین همگان است و برخی از ستاره ها  چنین لب هایی دارند. لب های پر ممکن است قرینه نباشند ولی با ارایش می توان نقص را بهبود بخشید. اغلب این لب ها منحنی و زیبا هستند و مورد علاقه افراد بسیاری هستند. بهترین توصیه به این افراد استفاده از  مرطوب کننده های لب برای مرطوب ساختن آنها و استفاده از رژ لب های بی رنگ و کمرنگ بدون استفاده از خط لب است.

لب های گرد

این لب ها شبیه به یک دکمه برجسته به نظر می رسند این لب ها جذاب بوده و چهره ای جذاب و زیبا  به شما می دهند. در مورد این لب ها استفاده از بوم لب براق توصیه می شود از خط لب برای شکل دادن به این لب ها می توان استفاده کرد.

لب های بی شکل

این لب ها شکل خاصی ندارند و حاشیه خارجی خیلی واضح نیست. و نیاز به ایجاد حاشیه با استفاده از خط لب است  می توانید بهترین رنگها را ر وی لب خود تست کنید و مناسب ترین انها را انتخاب کنید. می توانید مداد همرنگ رژ لب خود را استفاده نموده و به لبهای خود طراوت و شکل دهید.

لب های نازک

در صورتی که از آرایش مناسب برای این لب ها استفاده کنید می توانید آنها را جذاب تر و زیباتر نشان دهید.

لب های پهن

برخی از ستاره ها نیز چنین لب هایی دارند این لب ها بزرگ و وسیع بوده و کشسانی زیادی دارند. برای جذاب کردن این لب ها خط لب را در حاشیه داخلی خط لب بکشید و زوایای لب را خالی بگذارید روزها از بوم لب و شبها و در مراسم از رژلب تیره و مات استفاده کنید.

لب های بدون شکل

همه لب ها یکسان نیستند ممکن است برخی از لب ها غیر یکنواخت باشند نگران نباشید می توانید با آرایشی درست این مشکل را برطرف کنید.

روشنی لب ها

برای آنکه لب های شما تیره نشوند و صورتی به نظر برسند باید آنها را آب رسانی کنید. پس کمی روغن بادام را با نصف قاشق چایخوری آبلیمو مخلوط کنید و روی لب ها قرار دهید. این روش به شما کمک خواهد کرد پوست روشنی در ناحیه لب داشته باشید.

 

 

گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : nabzema.ir

 

 
 

 
X