توصیه‌های شنیدنی رتبه یک کنکور ۹۵ در روز‌های باقیمانده که هم اکنون در مهمترین موقعیت زمانی قرار دارند، در مطلب زیر ارائه شده است.

چند نکته برای آخرین ساعت های مانده به کنکور

« فرصت تمام شد، د‌یگه وقت ند‌ارم. ای‌کاش از اول سال بهتر د‌رس می‌خواند‌م …». اینها جملاتی هستند که این روز‌ها از زبان بسیاری از د‌اوطلبان کنکور شنید‌ه می‌شود، کسانی که فکر می‌کنند می‌توانستند بهتر باشند، نتیجه‌ بهتری هم بگیرند و حالا همه‌چیز را تمام شد‌ه می‌د‌انند.

بازار تبلیغات فروش بسته‌های آموزشی و شگرد‌های آلفای ذهنی؛ مهندسی معکوس و فرمول‌های فوق سریع در حل تست‌های کنکور نیز به شدت رواج یافته است، اما ما با یکی از نفرات برتر کنکور ۹۵ در خصوص راز رمز‌های موفیتش در این بخش قرار داده ایم که در ادامه می‌خوانید.

 

به اتفاقات مثبت بیاندیشید

احسان شریفیان نفر اول کنکور ریاضی سال ۹۵ در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: داوطلبان کنکور باید بدانند در این مدت کوتاه باقی مانده سعی کنند تا از بروز هر گونه استرس و اضطراب اشتباه دوری کنند، زیرا این کار باعث بر هم زدن تمرکز فکر و ذهنشان می‌شود و با فکر کردن به اتفاق‌های خوب بعد از کنکور، استرس و اضطراب ناشی از آن را از بین ببرند.

 

نقش والدین شب قبل از کنکور

وی بیان کرد: در این مدت کوتاه تا کنکور سراسری دانش آموزان باید روال زندگی عادی خود را طی کنند و اصلا به خود سخت نگرفته و در صورتی که درس‌ها را به طور کامل دوره کرده با دوستان خود به تفریحات مورد علاقه بروند، زیرا در این مدت کوتاه هیچ معجزه‌ای اتفاق نمی‌افتد.

شریفیان عنوان کرد: خانواده‌ها در این مدت کوتاه باقی مانده نقش بسزایی در حفظ آرامش داوطلبان دارند و به نظرم والدین باید از ذکر مطالبی که باعث ایجاد استرس و اضطراب در بین فرزندان می‌شود شدیدا دوری کنند و ذهن و فکر فرزندشان را به سمت امور مثبت پیش ببرند.

 

تفریح فراموش نشود

این نفر برتر کنکور ادامه داد: در روز قبل از کنکور داوطلبان سعی کرده کتاب و مطالعه را کنار گذاشته و به انجام امور روزمره خود و سرگرمی‌های گروهی بپردازند برای مثال من در شب قبل از کنکور بعد از صرف شام و تماشای تلویزیون بدون هیچ استرسی در ساعت ۱۱ شب خوابیدم و صبح با خوردن یک صبحانه مقوی، اما سبک در سر جلسه کنکور حاضر شدم.

 

غول استرس کنکور را بشکنید

شریفیان گفت: برخی افراد به خاطر روحیه‌َشان به استرس کنکور غلبه و از همان ابتدا ذهن خود را متمرکز می‌کنند، اما دیگر داوطلبان مدت زیادی طول می‌کشد تا بر این اضطرابشان غلبه کنند؛ کنکور سراسری باعث ایجاد استرس و اضطراب در بین داوطلبان می‌شود و من شخصا بعد از گذشت ۵ دقیقه از شروع این ماراتن بزرگ توانسته بر این استرس غلبه کرده و به حل سوالات مربوطه شدم.

 

بازار داغ کنکور را جدی نگیرید

وی یادآور شد: داوطلبان در سر جلسه کنکور به هیچ وجه نباید به نتیجه آن توجه کنند و با خیالی آسوده و آرامش کافی به تست زدن بپردازند همچنین ذکر این نکته لازم است که برخی از داوطلبان تصور می‌کنند اگر به موسسات متخلف روند نتیجه بهتری می‌گیرند، اما من به داوطلبان سال آینده کنکور پبشنهاد میکنم که بر روی کتاب درسی تمرکز کنند تا بهترین نتیجه را بگیرند.

 

 

گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : yjc.ir

 

 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X