تست جالب روانشناسی : آیا من خوشگلم؟
شاید تستی وجود نداشته باشد كه همه جنبه‌های شخصیت شما را نشان دهد اما این تست‌ها به شما می‌گویند شما خودتان را چطور می‌بینید … به شما برای تبدیل شدن به شخصیتی كه دوست دارید، توصیه‌هایی داریم

آیا من خوشگلم؟

من خوشگلم ؟ تا امروز بارها و بارها در مورد شخصیت و جنبه‌های مختلف آن صحبت كرده‌ایم و بارها گفته‌ایم كه با یك تست نمی‌توان كل شخصیت یك نفر را بررسی كرد بلكه هر تست می‌تواند یك یا ۲ جنبه از شخصیت را بسنجد، مگر این‌كه خود تست هم بسیار كامل بوده و تعداد سوالات آن خیلی زیاد باشد تا بتواند خصوصیات گوناگون را ارزیابی كند.
در این صفحه تستی داریم كه شیوه تفكر شما در مورد بدن و اندام‌تان را می‌سنجد، این‌كه احساس شما در مورد بدن‌تان چیست؟ مسلما نگرش مثبت یا منفی شما نسبت به بدن خود، می‌تواند در عزت نفس شما تاثیر بسزایی بگذارد. با این سوال‌ها می‌خواهیم فقط یك جنبه شخصیت را بسنجیم آن هم احساس شما نسبت به‌ظاهر فیزیكی‌تان و نه كل خصوصیات فردی شما را! سوالات را به دقت بخوانید و جواب‌های صادقانه بدهید و همان احساسی را كه واقعا دارید، به صورت بله یا خیر بیان كنید. اگر نمی‌توانید جواب قطعی بدهید، علامت سوال را انتخاب كنید.

بیشتر بدانید : تست جالب روانشناسی:با این تست به ویژگی های شخصیتی خود پی ببرید

تست روانشناسی در مورد بدن و اندام تان
تست روانشناسی در مورد بدن و اندام تان

تفسیر  نمرات

اگر به سوال‌های ۱-۲-۴-۵-۹-۱۰- ۱۴-۱۶-۱۹-۲۰-۲۱-۲۴، پاسخ بله داده‌اید ۲ امتیاز به خود بدهید، به پاسخ‌های خیر امتیازی نداده و به علامت؟ یك امتیاز بدهید.

اگر به سوال‌ های ۳-۶-۷-۸-۱۱-۱۲-۱۳-۱۵-۱۷-۱۸-۲۲-۲۳-۲۵، پاسخ خیر داده‌اید ۲ امتیاز به خود بدهید، به پاسخ‌های بله امتیازی ندهید و به علامت؟ یك امتیاز بدهید.

امتیاز شما بین ۵۰-۳۴ است

تبریك می‌گوییم! شما واقعا با خود كنار آمده‌اید و از بدن و اندام خود احساس رضایت می‌كنید. این‌كه فیزیك و چهره‌تان را دوست دارید در بالا بردن اعتمادبه‌نفس‌تان بسیار موثر است.

امتیاز شما بین ۳۳-۱۷ است

شما هنوز در مورد خود به اطمینان نرسیده‌اید، گاهی از بدن خود بسیار راضی هستید و گاهی با كوچك‌ترین حرف یا انتقادی از طرف دیگران، در مورد خود دچار شك و تردید می‌شوید. سعی كنید بیشتر به خودتان اعتماد داشته باشید، به خود بباورانید كه هر آنچه هستید خوب است.

امتیاز شما زیر ۱۶ است

به‌نظر می‌رسد كه بسیار نسبت به بدن خود ناامید هستید. بلند شوید! دست از بدبینی نسبت به اندام‌تان بردارید؛ با بدن‌تان مهربان‌تر باشید! فراموش نكنید كه هر كسی با شكل و بدن متفاوتی خلق شده و ظاهر ما چیزی است كه به ما داده شده است. بهتر نیست كه حقیقت را بپذیرید و به خود اجازه زندگی كردن بدهید؟!

چند نصیحت دوستانه

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد بسیاری از شما، به‌ خصوص خانم‌ها، هنگام قضاوت در مورد قیافه‌تان چندان منصف نیستید. حدود یك سوم از شما از قیافه‌تان ناراضی هستید و نیمی از شما حداقل در مورد یك جنبه از قیافه خود ناراضی هستید.
یكی از جالب‌ترین یافته‌ها در مورد زنان این است كه تصور ذهنی‌شان از بدن هیچ رابطه‌ای با واقعیت ندارد! برای زنان وزن بزرگ‌ترین منبع نگرانی است و جامعه نیز با تبلیغ معیارهای سخت درباره بدن ایده‌آل وضعیت را دشوارتر كرده است. احساس مردان راجع به قیافه‌شان با واقعیت بیرونی هماهنگ‌تر است.

اگر مردی از قیافه خود راضی باشد، دیگران نیز احتمالا او را به همان اندازه زیبا خواهند یافت. اگر تصور شما در مورد بدن خود مناسب باشد، با بالا رفتن سن نسبت به خودتان مهربان‌تر می‌شوید.

سعی كنید به خود با دید مثبت بنگرید و نكات مثبت صورت و اندام‌تان را پیدا كنید. اطمینان داشته باشید، اگر دیدتان را مثبت كنید، جنبه‌های زیبایی از بدن‌تان را پیدا خواهید كرد كه تا به حال از آن بازمانده‌اید.

برای خودتان و بدن‌تان ارزش قائل شوید و به خود برسید. نظری به ظاهر و لباس پوشیدن‌تان بیندازید، اگر دیگران هم مانند شما لباس بپوشند در موردشان چه فكری می‌كنید؟ خود را با دیگران مقایسه نكنید! بلند شوید، ورزش كنید، به خود برسید، آن وقت خودتان را با گذشته‌تان مقایسه كنید. به یاد داشته باشید كه زیبایی نسبی است و در هر فرهنگ، جامعه و حتی خانواده تعریف و باور متفاوتی از بدن و قیافه ایده‌آل وجود دارد.

خوب به خودتان در آینه نگاه كنید، آن‌قدرها هم كه فكر می‌كنید بد نیستید. فراموش نكنید كه تصویر بدنی یك پدیده روان‌شناختی است و لزوما بیانگر نگاه دیگران به شما نیست.


بیشتر بدانید : با این تست روانشناسی متوجه شوید همسر خوبی هستید یا نه؟

بیشتر بدانید : تست روانشناسی ازدواج : 15 سوال کلیدی که به شما می گوید ازدواج تان موفق است یا نه؟

بیشتر بدانید : تست روانشناسی : چقدر به دیگران وابسته اید؟


گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : mardoman.net