پمپئو: با فشار مالی از مردم ایران حمایت خواهیم کرد
 وزیر خارجه آمریکا می‌گوید برنامه این کشور برای ایران، اعمال فشار اقتصادی حداکثری بر ایران همزمان با حمایت از مردم ایران است؛ وی صراحتاً گفت که هدف از این فشار اقتصادی، تغییر رفتار جمهوری اسلامی ایران است.

پامپئو: با فشار اقتصادی بی‌سابقه از مردم ایران حمایت خواهیم کرد

«مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا با حضور در کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا، به سوالات نمایندگان پاسخ داد.

این نشست با دستور کار بررسی راه‌های «تقویت دیپلماسی آمریکا» برگزار شد.

پمپئو در ابتدا به مباحث بودجه‌ای پرداخت و گفت که «انتظار داریم آن دسته از متحدانمان که تولید ناخالص ملی بالایی دارند، منابع بیشتری را به اهداف مشترک اختصاص دهند؛ خواه این هدف مبارزه با تروریسم باشد خواه مقابله با اقدامات شرارت‌بار ایران.»

وی در ادامه به بیانیه روز جمعه خود و درخواست‌های 12 گانه از ایران پرداخت و گفت: «در هماهنگی با پنتاگون، در پی اعمال فشار اقتصادی بی‌سابقه‌ای بر ایران هستیم. از مردم ایران حمایت می‌کنیم و راه را برای یک توافق جدید با این کشور، باز نگاه می‌داریم.»

منظور وزیر خارجه آمریکا از «توافق جدید»، به راه افتادن دور جدیدی از مذاکرات با موضوعات هسته‌ای و توان دفاعی جمهوری اسلامی ایران است.

پمپئو افزود: «ساده است؛ ایران باید رفتارش را عوض کند؛ برای رسیدن به این هدف مشترک، در پی جلب همکاری بیشترین تعداد ممکن از شرکا و متحدانمان هستیم. هدف مشترک ما، از بین بردن همه تهدیدهای هسته‌ای و غیرهسته‌ای ایران است.»

در ادامه نشست «دانا روهراباچر» نماینده کالیفرنیا در مجلس، بیانیه‌ای را در خصوص مسائل مختلف از جمله ایران خواند و مدعی شد که «آمریکا دشمن رژیم و دوست مردم ایران است.»

وی در ادامه خواستار همکاری نزدیک‌تر آمریکا با اقلیت‌های قومی ایران برای کمک به تغییر نظام حاکم بر کشورمان شد.

در حال تکمیل ...

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: farsnews.com