واکنش سایپا به روزنامه جمهوری اسلامی؛ شرکت BMW حاضر است در ایران سرمایه گذاری کند؟
به دنبال گزارش کنایه داری که روز گذشته روزنامه جمهوری اسلامی درمورد پیش فروش خودروهای سایپا منتشر کرد. شرکت خودروسازی سایپا به این گزارش واکنش نشان داد

 سایپا: فکر می‌کنید بنز و بی‌ام‌و در این فضای تحریم حاضرند به ایران بیایند؟

 روزنامه جمهوری اسلامی از پاسخ شرکت خودروسازی به مطلب روز گذشته این روزنامه خبر داد و از قول این شرکت نوشت: گروه خودروسازی سایپا در طرح پیش‌فروش اینترنتی محصولات خود، تعداد 50 هزار دستگاه خودرو را به بازار عرضه کرد و این تعداد خودرو نیز توسط 50 هزار نفر ثبت‌نام شد؛ برهمین اساس عدد 6 میلیون نفر، نادرست است.

در این طرح، خریداران بنابر خودروی درخواستی، از 11 تا 19 میلیون تومان به‌عنوان پیش‌پرداخت به حساب سایپا واریز کردند و عدد «هر نفر 25 میلیون تومان» که در مطلب مذکور درج شده، صحیح نیست.

50 هزار دستگاه خودرو، تولید حدود 20 روز گروه خودروسازی سایپا است، این موضوع که سایپا خودروهای تولید 9 سال را پیش‌فروش کرده، کاملاً اشتباه است.

درخصوص این مثال که مردم با همین مبالغ شرکت‌های بنز، بی‌ام‌دبلیو و... را بخرند و به‌صورت سینه‌خیز به ایران احضار کنند نیز حتماً مستحضرید که شرایط بین‌المللی و تحریم‌ها علیه ایران موجب شده شرکت‌های گوناگون خارجی اقدام به خروج از صنعت و اقتصاد ایران کنند، حال چگونه ممکن است شرکت‌های یادشده در مطلب مذکور حاضر به سرمایه‌گذاری در ایران و حضور در چرخه تولید و صنعت کشور شوند؟

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: khabaronline.ir