ضارب سکه‌های تقلبی به دام افتاد
رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری جاعلی خبر داد که با ضرب سکه‌های تقلبی و فروش آن در بازار سکه،‌ ۲۵۰ میلیون تومان کلاهبرداری کرده بود

ضارب سکه‌های تقلبی به دام افتاد

با شکایت تعدادی از شهروندان در خصوص کلاهبرداری در قالب فروش سکه های تقلبی موضوع در دستور کار کارآگاهان این پایگاه قرار گرفت.

در بررسی‌های تکمیلی مشخص شد که سکه‌های مذکور تقلبی و از جنس برنج است و فرد کلاهبردار-سعید- این سکه‌ها را با نام یکی از شرکت‌های معتبر ضرب و به فروش رسانده است.

در تحقیقات صورت گرفته ضارب این سکه‌های تقلبی و محل سکونتش شناسایی و با هماهنگی دستگاه قضایی متهم در دوازدهمین روز از آبان ماه امسال در محل سکونتش واقع در اسلامشهر دستگیر و برای انجام تحقیقات به پایگاه هفتم پلیس آگاهی پایتخت منتقل شد.

متهم در تحقیقات انجام شده با اشاره به اینکه بیش از 70 عدد سکه تقلبی ضرب و به قیمت روز در بازار تهران به برخی صرافی ها و همچنین به مردم به فروش رسانده است در اعترافات خود عنوان داشته است که دستگاه ضرب سکه جعلی را از محدوده خلازیر خریداری و مدتی بعد نیز در همان محله فروخته است.

سرهنگ علیزاده، رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به اینکه تاکنون نزدیک به 70 نفر از مالباختگان از این متهم، شکایت کرده و متهم در حال حاضر با حکم قاضی شعبه بازپرسی دادسرای ناحیه 19 تهران، برای سپری کردن دوران محکومیت خود در زندان به سر می برد، عنوان داشت: هموطنان گرامی که به این شکل از آنها کلاهبرداری شده است می توانند برای اعلام شکایت به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه کنند.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع:farsnews.com