سیمرغسیمرغ

مرکز امار ایران نرخ تورم شهری در فروردین ماه را اعلام کردند.

مرکز آمار ایران نرخ تورم شهری کشور در 12 ماهه منتهی به فروردین ماه امسال را ۱۴.۵ درصد و تورم نقطه به نقطه را ۱۴ درصد اعلام کرد.

مرکز آمار ایران گزارش شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای شهری کشور در فروردین ماه سال ۱۳۹۴ بر اساس سال پایه ۱۳۹۰ را منتشر کرد. بر این اساس، نرخ تورم فروردین به ۱۴.۵ درصد و نرخ تورم نقطه به نقطه نیز به ۱۴ درصد کاهش یافت.

۱- شاخص کل (بر مبنای ۱۰۰=۱۳۹۰) در فروردین ماه سال ۱۳۹۴ عدد ۲۰۷.۹ را نشان می‌دهد که نسبت به ماه قبل ۱.۲ درصد افزایش داشته است. افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۱۴ درصد می‌باشد که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (۱۴.۲) کاهش یافته است.

درصد تغییرات شاخص کل (نرخ تورم شهری) در دوازده ماه منتهی به فروردین ماه سال۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۴.۵ درصد است که نسبت به همین اطلاع در اسفند ماه ۱۳۹۳ (۱۴.۸) کاهش یافته است.

۲- شاخص گروه عمده خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات در این ماه به رقم ۲۴۷.۸ رسید که نسبت به ماه قبل ۲.۴ درصد افزایش نشان می‌دهد. شاخص گروه اصلی خوراکی‌ها در ماه مورد بررسی به عدد ۲۴۶.۱ رسید که نسبت به ماه قبل ۲.۶ درصدافزایش نشان می‌دهد.

شاخص گروه اصلی خوراکی‌ها نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۰.۲ درصد افزایش نشان می‌دهد و نرخ تورم 12 ماهه این گروه ۹.۳ درصد است. شاخص گروه عمده خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها دخانیات نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۰ درصد افزایش نشان می‌دهد و درصد تغییرات این گروه در دوازده ماه منتهی به فروردین ماه ۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۹.۲ درصد است که نسبت به همین اطلاع در اسفندماه ۱۳۹۳ (۹.۷) کاهش یافته است.

۳- شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات در فروردین ماه ۹۴ به رقم۱۹۴.۲ رسید که ۰.۷ درصد نسبت به ماه قبل افزایش نشان می‌دهد. میزان افزایش شاخص گروه عمده کالاهای غیر خوراکی و خدمات نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۵.۸ درصد بوده است و نرخ تورم دوازده ماه منتهی به فروردین ماه سال ۱۳۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه ۱۷ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به اسفندماه سال ۱۳۹۳ (۱۷.۲) کاهش یافته است.

 

 

گردآوری : گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع : mehrnews.com

 

 

 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
قیمت دلار ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان شدقیمت دلار ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان شد

همزمان با کاهش قیمت ها در بازار آزاد و البته کاهش چند مرحله ای قیمت ها در صرافی های بانکی، هم اکنون قیمت دلار ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان شده است

news-left-2
  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X