سیمرغسیمرغ

خزانه‌دار اتاق بازرگانی تهران با اعلام این که احتمال مصادره شرکت هواپیمایی "اُنر" متعلق به بابک زنجانی در ترکیه وجود دارد از کاهش رقم بدهی ۲.۸ میلیارد یورویی این بدهکار نفتی خبر داد.

حمید حسینی با اشاره به این که رقم بدهی بابک زنجانی حدود 2.7 یا 2.8 میلیارد یورو بود گفت: با تحویل دو دستگاه دکل حفاری دریایی متعلق به زنجانی به قیمت 600 تا 700 میلیون یورو به شرکت شرکت پتروپارس، این رقم، از بدهیهای این فرد کسر شد.

وی با اعلام این که در صورت عدم تمایل شرکت ملی نفت ایران مبنی بر دریافت اموال زنجانی به ازای بدهیهای نفتی او، دو مشتری داخلی و خارجی برای خرید اموال مورد نظر ابراز تمایل کرده‌اند گفت: مشتری خارجی برای خرید کلیه و مشتری داخلی برای قسمتی از اموال زنجانی اعلام آمادگی کرده‌ است.

این عضو اتاق بازرگان از دستگیری یکی از همکاران بابک زنجانی به نام "ش" در دبی خبر داد و گفت: ظاهراً بخشی از منابع در اختیار "ش" قرار گرفته بود و بخشی از معاملات نفتی در دبی نیز زیر نظر این فرد انجام می‌شد؛ بر این اساس بخشی از بدهی زنجانی با دستگیری این فرد کسر خواهد شد.

حسینی افزود: البته اکنون مشکلی که پیش آمده است این است که اموال زنجانی در خارج از کشور بدون مدیریت مناسب رها شده است؛ به طوری‌که شرکت هواپیمایی "اُنر ایر"  متعلق به این شخص با حدود پنج تا شش هواپیما در ترکیه که ارزش بالایی هم دارد در حال مصادره شدن است.

وی گفت: خوب اداره نشده اموال ممکن است منجر به این شود که عده‌ای با حساب‌سازی و سوء‌استفاده این اموال را به نفع خود مصادره کنند. بنده شاهد آگهی فروش اموال زنجانی به عنوان فردی ورشکسته که قادر به پرداخت بدهیهای خود نیست در روزنامه‌های ترک بودم.

 

گردآوری : گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع:tasnimnews.com

 

 

 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
قوز کردن برای شما فایده دارد!قوز کردن برای شما فایده دارد!

حتما شما هم از کودکی تا حالا، بارها به دلیل قوز کردن مورد انتقاد قرار گرفته‌اید اما ممکن است قوز کردن گاهی برایتان مفید باشد

news-left-2
  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X