تاکنون هیچ گونه مصوبه و یا بخشنامه‌ای از سوی وزارت نفت و دولت به منظور تغییر سهمیه‌ها و قیمت فروش بنزین به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ابلاغ نشده است.

یک مقام مسئول در شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی تغییر در سهمیه‌های بنزین تا پایان سال جاری را منتفی اعلام کرد و گفت: دولت فعلا برنامه‌ای برای افزایش قیمت این فرآورده نفتی اعلام نکرده است.

محسن روحانی با رد ابلاغ برنامه جدید تغییر در سهمیه بنزین خودروهای شخصی و عمومی، گفت: تاکنون هیچ گونه مصوبه و یا بخشنامه‌ای از سوی وزارت نفت و دولت به منظور تغییر سهمیه‌ها و قیمت فروش بنزین به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ابلاغ نشده است.

مدیر سامانه هوشمند سوخت شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با اعلام اینکه در صورت ابلاغ دولت و یا وزارت نفت از نظر فنی امکان تغییر سهمیه و یا قیمت عرضه بنزین در جایگاه در سامانه هوشمند سوخت وجود دارد، تصریح کرد: هم اکنون قابلیت های متعدد فنی و عملیاتی برای این سامانه هوشمند طراحی و عملیاتی شده است.

سید ناصر سجادی مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران هم در واکنش به احتمال تغییرات جدید بهاری در سهمیه و قیمت بنزین نیمه یارانه ای و آزاد عرضه شده به مردم، گفت: پیش بینی می شود تا پایان سال جاری تغییری در سهمیه‌های بنزین خودروها اعمال نشود.

ستاد سوخت هم با تاکید بر اینکه تاکنون صحبتی مبنی بر تغییر در میزان سهمیه بنزین برای سال ۹۴ نشده است، اعلام کرده است: هیچ نظر رسمی درباره تغییر در میزان سهمیه بنزین انواع خودروها اعلام نشده است و برنامه‌ای هم برای این تغییر نداریم.

سومین سهمیه ۶۰ لیتری بنزین ۷۰۰ تومانی خودروهای شخصی در حالی تا پایان ماه جاری به کارت‌های سوخت واریز می شود که با ورود به سومین ماه فصل بهار، افزایش ۵ درصدی قیمت بنزین تا اطلاع ثانوی منتفی شده است.

در همین حال، بیژن زنگنه وزیر نفت درباره احتمال افزایش قیمت فرآورده‌های نفتی و گاز طبیعی در سال جاری، گفته است: هنوز تصمیمی در این زمینه گرفته نشده است.

سیدناصر سجادی مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران اسفند ماه سال گذشته با بیان اینکه تاکنون مصوبه افزایش ۵ درصدی قیمت بنزین توسط دولت ابلاغ نشده است، گفته بود: به نظر می رسد حتی در صورت ابلاغ، این افزایش از مردم اخذ نمی‌شود و از سهم دولت کسر خواهد شد.

از این رو فعلا قیمت بنزین با همان قیمت‌های تعیین شده پس از اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها شامل بنزین ۷۰۰ تا ۱۱۰۰ تومانی برای بنزین نیمه یارانه‌ای و آزاد عرضه می شود.

گردآوری : گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع :mehrnews.com

 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
ترامپ: نیازی به اعزام نیرو به خاورمیانه نیست ترامپ: نیازی به اعزام نیرو به خاورمیانه نیست

رئیس‌جمهور آمریکا در سخنانی بامداد جمعه گفت فکر نمی‌کند نیازی به اعزام نیرو به منطقه خاورمیانه وجود داشته باشد

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
آگهی ترحیم پراید سوار مشکوک حادثه عجیب اصفهان + عکس آگهی ترحیم پراید سوار مشکوک حادثه عجیب اصفهان + عکس

بامداد روز جمعه، تصادف مرگباری در اصفهان رخ داد که در آن حین کورس دو خودروی پورشه، یکی از پورشه‌ها با انحراف از مسیر اصلی با یک دستگاه پراید برخورد…

پربیننده ترین اخبار
ترامپ: نیازی به اعزام نیرو به خاورمیانه نیست ترامپ: نیازی به اعزام نیرو به خاورمیانه نیست

رئیس‌جمهور آمریکا در سخنانی بامداد جمعه گفت فکر نمی‌کند نیازی به اعزام نیرو به منطقه خاورمیانه وجود داشته باشد

 
X