سیمرغسیمرغ

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران گفت: نرخ مصوب مرغ با در نظر گرفتن ۵۰۰ تومان سود برای خرده فروشی‌ها ۶۶۰۰ تومان اعلام شد.

مهدی یوسف‌خانی رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران با اشاره به دلایل افزایش قیمت اخیر مرغ، افزود: با وجود افزایش چند صد تومانی قیمت مرغ دربازار مصرف، قیمت این محصول هنوز ارزان است و باید نرخ  هرکیلو گرم از این محصول به قیمت تعادلی 7 هزار تومانی برسد.رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران ادامه داد: ستاد تنظیم بازار برای جلوگیری از ضرر و زیان مرغداران و حمایت از تولید پایدار قیمت این محصول را 7 تا 7 هزار و 200  تومان اعلام کرده است اما نرخ این محصول در بازار مصرف کمتر از قیمت در نظر گرفته شده است.

یوسف‌خانی با پیش بینی افزایش دوباره قیمت مرغ  در ماه مبارک رمضان به دلیل بالارفتن تقاضا اظهار داشت: با افزایش تقاضا در ماه رمضان قیمت مرغ در بازار مصرف کمی افزایش می یابد اما به دلیل تولید مناسب در ماه رمضان امسال، بر خلاف شب عید بحث گرانی مرغ  وجود ندارد و قیمت این محصول از 7 هزار 100 تا 7 هزار 200 تومان عبور نمی‌کند.

وی تصریح کرد: اتحادیه  روز گذشته قیمت مصوب  6600 تومانی مرغ را با در نظر گرفتن 500 تومان سود در هر کیلوگرم  به خرده فروشی‌ها اعلام کرد اما به دلیل رقابتی که در بازار وجود دارد این نرخ در برخی خرده فروشی ها کمتر است.

کم فروشی مرغ در واحد های بدون مجوز

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران در باره تخلفات مرغ فروشی‌ها گفت:  در حال حاضر موضوع گران فروشی حتی در مناطق بالایی شهر نیز مطرح نیست اما ارزان فروشی یکی از موارد رایج فروشندگان بدون مجوز اتحادیه است که برای جذب مشتری اقدام به فروش مرغ به کمتر از نرخ مصوب می‌کنند.

یوسف‌خانی اظهار داشت:  به طور معمول درمواردی اقدام به برخورد با کم فروشی می‌شود که از واحد صنفی شکایت شده باشد، اما یکی از جریمه‌های معمول واحد‌های پروتئینی ناشی ازبرخوردهای بهداشتی دامپزشکی است.

وی در پایان مدعی شد: در حالی واحد های صنفی ما با جریمه‌های سنگین دامپزشکی و معدوم سازی محصولات خود رو به رومی‌شوند که دامپزشکی دستور العملی به اتحادیه برای اعلام به واحد های صنفی نداده است.

 

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع:tasnimews.com

 

 

 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
پمپئو: احتمالا ایران پشت حادثه فجیره استپمپئو: احتمالا ایران پشت حادثه فجیره است

وزیر خارجه آمریکا در نشست استماع کنگره مدعی شد که احتمالا ایران پشت حمله به نفتکش‌ها در بندر الفجیره امارات بوده است

news-left-2
  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X