سیمرغسیمرغ

رییس انجمن ملی سیب‌زمینی گفت: بین قیمت تمام شده سیب‌زمینی و قیمت فروش در بازارمصرف اختلاف دو برابری وجود دارد که این امر ناشی از سود‌جویی دلالان است.

محمدرحیم نیازی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: هزینه تولید یک کیلوگرم سیب‌زمینی 800 تومان است و در صورتیکه این محصول در زمین کشاورزی کیلویی 300 تا 450 تومان فروخته می‌شود.

وی قیمت هر کیلوگرم سیب‌زمینی را در مراکز تره‌بار تهران 600 تا 800 تومان عنوان کرد و گفت: این اعداد حاکی از آن است که تولید‌کنندگان سیب‌زمینی متحمل ضرر و زیان می‌شوند.

نیازی در خصوص قیمت صادراتی سیب‌زمینی نیز اظهار کرد: قیمت صادراتی این محصول بسته به کشور و نوع سیب‌زمینی متفاوت است.

رییس انجمن ملی سیب‌زمینی در پاسخ به این سوال که آیا در سال گذشته با مازاد مصرف سیب‌زمینی روبرو بوده‌ایم، گفت: سال گذشته تولید سیب‌زمینی با مازاد روبرو بود که این موضوع نیز تاثیر زیادی در بازار گذاشت.

وی با بیان این‌که سال گذشته چهار میلیون و 700 هزار تن سیب‌زمینی در داخل تولید شد، اظهار کرد: پارسال 155 هزار هکتار سطح زیرکشت داشتیم اما به دلیل این‌که هنوز در استان‌های آذربایجان شرقی، کردستان و زنجان کشت تمام نشده، نمی‌توان پیش‌بینی دقیقی از وضعیت امسال داشت.

منبع: ایسنا

 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
قیمت دلار ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان شدقیمت دلار ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان شد

همزمان با کاهش قیمت ها در بازار آزاد و البته کاهش چند مرحله ای قیمت ها در صرافی های بانکی، هم اکنون قیمت دلار ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان شده است

news-left-2
  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X