علی‌رغم اینکه وزیر صنعت آب پاکی را روی دست صنعتی‌ها ریخت و اعلام کرد که با توجه به ثبات قیمت حامل‌های انرژی برای واحدهای صنعتی از جمله فولاد و سیمان، هیچ‌گونه افزایش قیمتی در کالاها نخواهیم داشت، دبیر انجمن صنعت سیمان درخواست افزایش 17 درصدی قیمت داده و مدعی شده که در صورت ثبات قیمت سیمان، این صنعت نمی‌تواند به حیات خود ادامه دهد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، اخبار‌های چند روز اخیر حاکی از تک‌نرخی شدن سوخت است اما طبق اعلام نعمت‌زاده - وزیر صنعت، معدن و تجارت - قیمت حامل‌های انرژی برای واحدهای صنعتی تغییر نکرده و هیچ‌گونه افزایش قیمتی به بهانه این موضوع برای هیچ یک از محصولات از جمله فولاد، سیمان و ... پذیرفته نیست.

برخلاف تاکید وزیر مبنی بر عدم افزایش قیمت سیمان و اینکه هیچ‌کدام از صنایع از این موضوع متحمل ضرر و آسیب نمی‌شوند، شیخان - دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان - می‌گوید تک‌نرخی شدن قیمت سوخت موجب افزایش هزینه تمام‌شده سیمان می‌شود.

البته وی پیش از این گفته بود که حدود دو درصد بر قیمت سیمان باید اضافه شود و اکنون اعلام کرده که پس از ارزیابی و محاسبه دقیق از فرآیند تولید سیمان، حتی اگر قیمت سوخت برای صنایع نیز افزایش پیدا نکند با توجه به افزایش قیمت حمل و نقل باید این کالا 17 درصد افزایش قیمت داشته باشد. چون با توجه به اینکه ماشین‌های تولید سیمان که از داخل کوه مواد اولیه را به کارخانه می‌آورند، از گازوئیل استفاده می‌کنند و دیگر هیچ‌گونه سهمیه‌ای ندارند، هزینه حمل و نقل مواد اولیه سیمان افزایش می‌یابد.

اما تمام مسئولان مربوطه اعم از رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و وزیر صنعت به صراحت اعلام کرده‌اند که هیچگونه افزایش قیمتی در هیچ یک از محصولات از جمله سیمان نباید داشته باشیم، چراکه قیمت‌ حامل‌های انرژی جز برای بخش حمل و نقل تغییری نکرده است.

منبع: ایسنا

 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
اتاق بازرگانی: به جای ارز ۴۲۰۰تومانی یارانه بدهید اتاق بازرگانی: به جای ارز ۴۲۰۰تومانی یارانه بدهید

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران از پیشنهاد این اتاق به دولت برای حذف ارز 4200 تومانی و ارائه یارانه نقدی به اقشار آسیب پذیر خبر داد

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
آگهی ترحیم پراید سوار مشکوک حادثه عجیب اصفهان + عکس آگهی ترحیم پراید سوار مشکوک حادثه عجیب اصفهان + عکس

بامداد روز جمعه، تصادف مرگباری در اصفهان رخ داد که در آن حین کورس دو خودروی پورشه، یکی از پورشه‌ها با انحراف از مسیر اصلی با یک دستگاه پراید برخورد…

از امروز با پرمصرف‌های آب و برق برخورد می‌شود از امروز با پرمصرف‌های آب و برق برخورد می‌شود

اواسط سال گذشته، رضا اردکانیان - وزیر نیرو - از به تصویب رسیدن طرح افزایش تعرفه مشترکان پرمصرف در کمیسیون زیربنایی دولت خبر داد و هدف آن را تشویق…

 
X