سیمرغسیمرغ

شرکت شورولت اعلام کرد که در خودروهای سال 2016 خود از سیستم عامل‌های اپل کارپلی و اندروید اتو استفاده خواهد کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از یاهوتک، یک روز پس از اعلام هیوندای مبنی بر استفاده از سیستم عامل اندروید در خودروی سوناتا 2015، شورولت نیز اعلام کرد که در 14 مدل از خودروهای سال 2016 خود از سیستم عاملهای اپل کارپلی و اندروید اتو استفاده خواهد کرد.

این سیستمها میتوانند نمایشگر مولتی مدیای خودرو را که گاهی کسل کننده میشود به یک اسمارت فون تبدیل کنند.

اندروید اتو در مرحله اول در هفت مدل خودرو که دارای سیستم مولتی مدیا هفت اینچی مای لینک هستند پشتیبانی خواهد شد که شامل خودروهای اسپارک، کروز، کامارو، مالیبو و سیلورادو می‌شوند. سیستم اپل کارپلی نیز در 13 مدل از خودروهای سال 2016 که دارای نمایشگر هشت اینچی هستند شامل ایمپالا، کوروت، تاهوئه و ولت تعبیه خواهد شد.

شورولت اعلام کرد پشتیبانی از اندروید اتو روی نمایشگر هشت اینچی مای لینک احتمالا اواخر سال 2016 روانه بازار خواهد شد ولی به زمان دقیق آن اشاره نکرد.

این شرکت خودروسازی افزود: در حال افتتاح بیش از هزار مرکز پشتیبانی از مشتریان برای آموزش مالکان خودروهای شورولت در زمینه نحوه اتصال گوشیهای هوشمند به خودرو و کمک به آنها در این زمینه است.

کارپلی اپل و اندروید اتو گوگل رابط کاربری آشنای اندروید و آی اُ اس را به داخل خودرو می‌آورند.

با فشردن یک دکمه روی فرمان خودرو می‌توانید تماس تلفنی برقرار کنید، پیام متنی دریافت کنید یا بفرستید، از اپلیکیشن‌های مختلف استفاده کنید، از امکانات راهبری استفاده کنید، نزدیک ترین رستوران یا دیگر اماکن را پیدا کنید و در سفری یا گوگل موضوعی را جستجو کنید.

برای استفاده از کارپلی باید یک آیفون پنج یا بالاتر و برای استفاده از اندروید اتو باید یک گوشی با اندروید پنج لالی پاپ داشته باشید.

به گزارش ایسنا پیشتر شرکت خودروسازی هیوندای اعلام کرد که هیوندای سوناتا 2015 اولین خودروی تولید شده در جهان است که دارای سیستم عامل جدید اندروید "اتو" گوگل است.

اندروید اتو نسخه ای از سیستم عامل اندروید گوگل است که منحصرا در خودرو کار می‌کند. این سیستم برای دسترسی راحت تر راننده به قابلیت‌های گوشی هوشمند از جمله موسیقی، تماس تلفنی و راهبری که همگی به نمایشگر خودرو منتقل خواهند شد، ساخته شده است.

اما اندروید اتو چطور کار می‌کند؟ این امر کاملا ساده است. زمانیکه شما وارد خودرو می‌شوید گوشی خود را که باید اندروید 5 لالی پاپ داشته باشد به یو اس بی خودرو متصل می‌کنید. سپس از شما خواسته می‌شود که اپلیکیشن همراه اندروید اتو را در گوشی دانلود کنید.

زمانیکه که اپلیکیشن دانلود شد می‌توانید از این سیستم استفاده کنید.

هیوندای اواخر تابستان لینک بروزرسانی اندروید اتو را در وبسایت خود قرار می‌دهد و مالکان خودرو سوناتا 2015 می‌توانند آن را دانلود کنند. زمانیکه این نرم افزار دانلود شد باید آن را به وسیله یک فلش مموری به خودرو انتقال دهید.

اپلیکیشن ها در اندروید اتو طوری طراحی شده که درست شبیه اپلیکیشن‌های اندرویدی و در اولین بار قابل تشخیص هستند. بنابراین آیکون اپلیکیشن‌هایی نظیر گوگل مپس یا اپلیکیشن موزیک نیز تغییر نخواهد کرد.

همچنین در سیستم عامل اندروید اتو از برنامه های ثالث نظیر نظیر اسپوتیفای، اسکایپ، ان پی آر و غیره می‌توان استفاده کرد. اما این سیستم عامل محدودیت‌هایی دارد از جمله اینکه نمی‌توان به گشت زنی در اینترنت پرداخت یا بازی انجام داد.

اندروید اتو در نهایت در خودروهای دیگری از جمله آئودی و ولوو نیز استفاده خواهد شد.

گوگل تنها شرکت فن آوری نیست که صنعت خودروسازی را هدف گرفته است. نرم افزار خودرویی اپل نیز در حال ورود به چندین خودرو است که قابلیت‌های مشابهی را ارائه می‌دهد.

منبع: ایسنا

شورلت های جدید
 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
اتاق بازرگانی: به جای ارز ۴۲۰۰تومانی یارانه بدهیداتاق بازرگانی: به جای ارز ۴۲۰۰تومانی یارانه بدهید

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران از پیشنهاد این اتاق به دولت برای حذف ارز 4200 تومانی و ارائه یارانه نقدی به اقشار آسیب پذیر خبر داد

news-left-2
  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X