در حالی امروز اخباری مبنی بر تغییر مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا منتشر شده که بررسی‌ها نشان می‌دهد سهامدار عمده این گروه خودروسازی نیز موافق این تغییرات است.

واکنش به تغییر مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا

برخی رسانه‌ها امروز اعلام کردند که با حکم وزیر صنعت، معدن و تجارت، محسن قاسم جهرودی به عنوان مدیر عامل جدید گروه خودروسازی سایپا منصوب و جایگزین مهدی جمالی شده است. انتشار این خبر در حالی است که اصولا مدیرعامل سایپا با حکم وزیر صنعت، معدن و تجارت منصوب نمی‌شود، بلکه رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) به عنوان سهامدار اصلی حکم انتصاب مدیرعامل سایپا را صادر می‌کند. در این زمینه روال کار به این صورت است که هیات مدیره گروه خودروسازی سایپا تشکیل جلسه داده و مدیرعامل مد نظر خود را انتخاب و به سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران معرفی می‌کند. رییس این سازمان نیز در صورت تایید، حکم مدیرعاملی را برای فرد مربوطه صادر می‌کند.

در این زمینه پیگیری‌های صورت گرفته از سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران نشان می‌دهد که هنوز این سازمان صدور حکم جدید برای مدیرعاملی گروه خودروسازی سایپا را تایید نکرده است. با این حال خبرهای رسیده حاکی از آن است که رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع موافقت تلویحی خود را با فرد منتخب هیات مدیره سایپا اعلام کرده است.

خبرتکمیلی

مدیر عامل سایپا توسط هیات مدیره این مجموعه خودروسازی انتخاب شد، نه با حکم وزیر

در پي انتشار خبري با عنوان "انتصاب مدير عامل گروه خودروسازي سايپا با حكم وزير" در برخي از رسانه ها، مركز روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد:انتصاب مديرعامل جديد توسط وزير محترم صنعت، معدن و تجارت از اساس دروغ است و وفق مقررات هر‌گونه تغيير و تحول در حوزه هيات‌مديره و مدير عاملي بر اساس قانون و در حيطه اختيارات هيات مديره و سهام‌داران آن گروه خودروسازی است.

 

گردآوری: گروه خبر سيمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 

 
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X