سود سهام عدالت چهار گروه باقی‌مانده که ۷۸درصد مشمولین را تشکیل می‌دهد، پس از پایان دهه فجر تا آخر اسفند با توجه به سودهای دریافتی از شرکتهای سرمایه‌پذیر به حسابشان واریز می‌شود.

واریز سود سهام عدالت بقیه مردم تا پایان اسفند

سید جعفر سبحانی، مشاور رئیس‌کل سازمان خصوصی سازی درباره زمان واریز چهار گروه باقی‌مانده از گروه مشمولین سهام عدالت ابراز کرد:

سود سهام عدالت چهار گروه باقی‌مانده که 78 درصد مشمولین را تشکیل می‌دهند پس از پایان دهه فجر تا آخر اسفند و به‌ مرور با توجه به سودهای دریافتی از شرکتهای سرمایه‌پذیر به حسابشان واریز می‌شود.از دوازدهم بهمن ماه مصادف با شروع دهه فجر سود 22 درصد از مشمولین که شامل 16 گروه بودند، مبلغ حدود 600 میلیارد تومان به حسابشان واریز شد.


وی با اشاره به اینکه پایان سال مالی برخی از شرکتهای موجود در سبد سهام خرداد ماه است، گفت:

این تعداد از شرکتهای موجود در سبد سهام عدالت قانوناً تا پایان خردادماه سال 97 فرصت دارند تا سود سهام عدالت را به حساب سازمان خصوصی‌سازی واریز کنند، و با توجه به همکاریهایی که تا به حال داشته‌اند امید است در کوتاه‌ترین زمان ممکن تا قبل از نوروز 97 سود به حساب سازمان خصوصی‌سازی واریز و بین مشمولین باقی‌مانده تقسیم شود.

در مرحله نخست واریز سود سهام عدالت حدود 930 میلیارد تومان سود بین تمامی مشمولین تقسیم شد که بر این اساس 16 گروه از مشمولین که در مرحله اول سود خود را دریافت کرده بودند در مرحله نهایی و تکمیلی تمامی باقی‌مانده سود خود را دریافت کردند.

سود مشمولین 4 گروه حدوداً 80 هزار تومان برای سال 96 و سود مشمولان تحت پوشش نهادهای حمایتی (کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی) و مشمولانی که به‌صورت داوطلبانه سهام خود را تا سقف یک میلیون تومان تکمیل کرده‌اند مبلغ 150 هزار تومان است و سازمان خصوصی‌سازی تمام تلاش خود را خواهد کرد تا پایان سال 96 سود عملکرد سال 95 شرکتهای سرمایه‌پذیر را به‌صورت کامل برای تمامی مشمولان تسویه کند.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع:tasnimnews.com


 


loading...
loading...نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
پیش‌بینی دبیرکل کانون صرافان از وضعیت بازار ارز
دبیرکل کانون صرافان ایران گفت: اگر تقاضاهای غیرواقعی کنار گذاشته شود، بازار تا دو هفته آینده به پایداری می رسد و می تواند به تقاضاهای ارز خدماتی پاسخ دهد


  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X