رئیس سازمان خصوصی سازی اعلام کرد: به منظور فراهم شدن امکان مدیریت و خرید وفروش سهام عدالت ، شرکتهای کارگزاری تا پایان امسال منحل می شوند و شرکت های سرمایه گذاری استانی جای آنها را می گیرند.
 

به نقل از الف ، غلامرضا حیدری کرد زنگنه گفت : شرکت های کارگزاری دو مشکل ایجاد کرده بودند که ادامه مدیریت دولتی بر شرکتهای واگذار شده یکی از انهاست.

وی افزود : وجود شرکتهای کارگزاری سهام عدالت با سازکاری که برای ان تعریف شده بود ، سبب می شد مدیریت دولتی سال ها بر این شرکتها ادامه یابد که با اهداف خصوصی سازی سازگار نیست.

معاون وزیر اموراقتصادی و دارایی مشکل دیگر شرکتهای کارگزاری سهام عدالت را حبس این سهام دانست و گفت : با سازکارهای قبلی ، سهامداران عدالت نمی توانستند سهام خود را در بورس خرید و فروش کنند و از امتیازات ان بهره مند شوند.

کرد زنگنه با تاکید بر اینکه با انحلال شرکتهای کارگزاری و واگذاری سهام به شرکتهای سرمایه گذاری استانی این دو مشکل برطرف شده است ، اظهارداشت : از این پس شرکتهای سرمایه گذاری استانی به عنوان نماینده مردم و سهامداران به طور مستقیم به عضویت هیئت مدیره شرکتهایی که سهام انها در قالب سهام عدالت واگذار شده است ، در می ایند و به نمایندگی از انها در مدیریت این شرکت ها فعالیت خواهند کرد.

وی افزود : سها م شرکتهای سرمایه گذاری استانی هم در دست مردم است و این شرکتها تا پایان امسال وارد بورس یا فرابورس می شوند تا سهامداران بتوانند به خرید و فروش سهام خود بپردازند و از امتیازات ان به نحو مطلوبتری بهره مند شوند.

بنابراعلام سازمان خصوصی سازی 41 میلیون نفر از واجدان شرایط سهام عدالت دریافت کرده اند و تا سه میلیون نفر دیگر نیز سهام عدالت دریافت خواهند کرد.

 
گردآوری:گروه خبر سيمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:alef.ir
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
احتمالا ترامپ امروز اینستکس را تحریم می‌کند احتمالا ترامپ امروز اینستکس را تحریم می‌کند

یک نشریه آمریکایی به نقل از منابع مطلع مدعی شد که احتمال دارد کانال ویژه مالی اروپا با ایران (اینستکس) امروز از سوی واشنگتن تحریم شود

 
X