قیمت نفت تحت تاثیر افزایش تولید آمریکا به 64.31 دلار در هر بشکه کاهش یافته و نسبت به بالاترین قیمتش در اواخر ژانویه، 9 درصد از ارزش خود را از دست داده است

نگرانی ها در مورد افزایش شدید در عرضه جهانی نفت

با تقویت نگرانی ها در مورد افزایش شدید در عرضه جهانی به علت افزایش تولید نفت آمریکا، قیمت نفت برای ششمین هفته متوالی امروز کاهش یافت و در مسیر ثبت بیشترین کاهش هفتگی در 10 ماه گذشته قرار گرفت.

هر بشکه نفت برنت با 50 سنت کاهش 64.31 دلار فروخته شد. نفت برنت روز پنج شنبه 1.1 درصد از ارزش خود را از دست داد و به کمترین قیمت از 20 دسامبر 2017 سقوط کرد.

هر بشکه نفت خام آمریکا نیز با 66 سنت کاهش 60.49 دلار معامله شد. این نوع نفت نیز روز گذشته یک درصد از ارزش خود را از دست به کمترین قیمت از 2 ژانویه رسید.

هر دو نوع نفت بیش از 9 درصد از ارزش خود را نسبت به بالاترین قیمت که در اواخر ژانویه ثبت شد، از دست داده اند. نفت برنت در آستانه ثبت نزدیک به 6 درصد کاهش است که بزرگ ترین میزان از ماه آوریل گذشته به شمار می رود. نفت خام امریکا نیز بیش از 7 درصد کاهش را ثبت خواهد کرد که شدیدترین از ماه مارس به شمار می رود.

بر اساس اعلام اداره اطلاعات انرژی آمریکا، تولید نفت داخلی نفت آمریکا در هفته های اخیر به رکورد 10.25 میلیون بشکه در روز رسیده است.

ایران نیز اعلام کرده است تا 4 سال آینده تولید نفت خود را روزانه 700 هزار بشکه افزایش خواهد داد.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: farsnews.com

 


loading...
loading...نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
پیش‌بینی دبیرکل کانون صرافان از وضعیت بازار ارز
دبیرکل کانون صرافان ایران گفت: اگر تقاضاهای غیرواقعی کنار گذاشته شود، بازار تا دو هفته آینده به پایداری می رسد و می تواند به تقاضاهای ارز خدماتی پاسخ دهد


  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X