از حدود دو ماه پیش و با رشد قیمت سکه و حبابی شدن آن، بانک مرکزی حراج سکه را از کانال بانک کارگشایی در دستور کار قرار داد. دراین مدت آمارها نشان می‌دهد حدود ۲۸۰ هزار قطعه سکه تمام و نیم بهار آزادی از سوی متقاضیان حاضر در حراجی خریداری شده است

دیروز (شنبه)، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی هم قیمت و حتی بیشتر از نرخ موجود فروش رفت

بانک مرکزی برای دیروز(شنبه) قیمت پایه هر قطعه تمام بهار را حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان اعلام کرده بود که در نهایت تا یک میلیون و ۵۳۴ و یک میلیون و ۵۴۰ هزار تومان فروش رفته است. هر قطعه سکه تمام بهار در بازار امروز نیز در همین حدود و حتی کمتر فروش رفته بود. همچنین برای نیم سکه قیمت پایه ۶۵۰ هزار تومان تعیین شد که تا ۷۴۹ هزار و ۷۵۸ هزار تومان فروش رفت. قیمت نیم سکه نیز در بازار تا نیم روز حدود ۷۶۰ هزار تومان بود. البته باید خریداران علاوه بر قیمت نهایی تا ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده نیز پرداخت کنند.

بنا بر گفته مدیران بانک مرکزی تاقبل از آغاز حراجی سکه در حدود دو ماه پیش، سکه تمام بهار تا ۲۵۰ هزار تومان حباب قیمتی داشت که در جریان برگزاری حراجی ها تا حدود زیادی تخلیه و به کمتر از ۵۰ هزار تومان رسیده است.

آنطور که حاضران در حراجی امروز اعلام کرده‌اند استقبال نسبت به روزهای قبل تا حدی کمتر بوده که عمده دلیل آن به تعطیلی روز قبل و فردا بر می‌گردد ولی در مجموع با وجود اجرای طرح پیش فروش سکه از هفته گذشته، این موضوع نتوانسته بر جریان حراجی تاثیر گذاشته و مانع از استقبال شود.

در حراجی سکه بسته‌های ۲۰ و ۵۰ تایی سکه‌های تمام و نیم بهار آزادی فروش می‌رود. این حراج با حضور مردم در روزهای  زوج و در ساعت ۱۴ در بانک کارگشایی(زیرمجموعه بانک ملی) برگزارمی‌شود.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna

 


loading...
loading...نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
توقف برنامه ساخت ششمین نیروگاه بزرگ خورشیدی جهان در ایران
مدیر عامل شرکت کرکوس انگلیس گفت: در پی آغاز تحریم‌های آمریکا علیه ایران، ما تصمیم گرفتیم فعالیت‌هایمان در این کشور از جمله پروژه ساخت نیروگاه ۶۰۰ مگاواتی را متوقف کنیم


  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X