قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء سپاه هم مطابق قانون، مالیات های خود را می پردازد و مشکلی خاصی بین مجموعه قرارگاه خاتم و سازمان امور مالیاتی وجود ندارد.

آستان قدس رضوی باید مالیات تکلیفی و ارزش افزوده خود را بدهد

یک مقام مسئول در سازمان امور مالیاتی کشور گفت: آستان قدس رضوی باید مالیات تکلیفی و ارزش افزوده خود را بدهد ولی بخش دیگری از مالیات را اگرچه اظهار نامه های آن را ارائه می دهد اما با سازمان برنامه و بودجه کشور در برخی موارد تهاتر می کند. براساس قانون نیز به دلیل اینکه منشا درآمدی آستان قدس رضوی از نذر و نذورات به دست می آید شامل معافیت های مالیاتی می شود. در واقع ما  در بخش جمعی خرجی، مالیاتی از آستان قدس دریافت نمی کنیم چرا که بر طبق نظر امام خمینی و دستور مقام معظم رهبری و نیز قانون مالیاتی کشور، این بخش از مالیات آستان قدس رضوی از معافیت برخوردار است.

این مقام آگاه ادامه داد: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء سپاه هم مطابق قانون، مالیات های خود را می پردازد و مشکلی خاصی بین مجموعه قرارگاه خاتم و سازمان امور مالیاتی وجود ندارد.
 
این مقام آگاه همچنین درخصوص انتقادهایی که درخصوص هزینه هایی که صرف طرح جامع مالیاتی شده است گفت: حدود 120 هزار میلیارد تومان صرف هزینه طرح جامع مالیاتی شده است که کل درآمدهای وصول شده از طریق این طرح در یک سال، تمامی هزینه های اجرای این طرح را جبران کرد.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: asriran.com


 
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X