رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی دلایل افزایش قیمت مسکن را تشریح کرد.

 «چرا قیمت مسکن افزایش یافت؟»

محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در چند وقت اخیر عرضه و تقاضا در بازار مسکن متعادل نیست، گفت: حدود 3 میلیون واحد مسکونی در کشور کم داریم.

یک عده‌ای خانه‌های خالی را در کلان‌شهرها خریداری کرده‌اند و آنها را  خرید و فروش نمی‌کنند و در چرخه عرضه و تقاضای مسکن اختلالاتی ایجاد کرده‌اند که در همین زمینه قرار است قانون مالیات بر خانه‌های خالی اجرایی شود.

نماینده مردم جهرم در مجلس با تأکید بر اینکه "باید به‌سمت تولید مسکن در کشور  برویم"، افزود: به‌دلیل عدم تناسب در عرضه و تقاضا قیمت مسکن و اجاره‌بها روند صعودی به خود گرفته است.

 اگر تولید مسکن با رویکرد نگاه به اقشار ضعیف جامعه رونق بگیرد و بافت‌های فرسوده بازسازی شوند و دولت شرایط را برای این کارها فراهم کند، قطعاً شاهد روند رو به رشد قیمت مسکن نخواهیم بود.

رضایی‌کوچی با بیان اینکه دو نگاه متفاوت بین مجلس و دولت درباره ساخت مسکن وجود دارد، اظهارداشت: دولت معتقد است کمبود مسکن در کشور نداریم و باید به‌سمت مقاوم‌سازی مسکن‌هایی که وجود دارد برویم اما نظر نمایندگان و به‌ویژه مرکز پژوهش‌ها بر این است که باید به‌سمت تولید مسکن برویم تا از افزایش قیمت‌های بی‌رویه جلوگیری شود.

رئیس کمیسیون عمران مجلس با تأکید بر اینکه طبق اسناد بالادستی حداقل باید سالانه یک میلیون مسکن در کشور تولید شود، گفت: به‌طور معمول سالانه حدود 300 هزار مسکن از سوی بخش خصوصی ساخته می‌شود و این فاصله هر سال افزایش پیدا می‌کند که نهایتاً باعث افزایش قیمت‌ها می‌شود.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: tasnimnews.com

 


loading...
loading...نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
«دویچ بان» آلمان، ایران را ترک می کند
شرکت ملی راه آهن آلمان (دویچ بان) اعلام کرد که به‌دلیل بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه تهران، ایران را ترک می‌کند


  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X