رییس اتحادیه طلا و جواهر اعلام کرد: رشد تقاضا در بازار سبب شده تا با وجود کاهش قیمت اونس جهانی طلا، قیمت مصنوعات و مسکوکات طلا در بازار ایران رو به افزایش باشد.

رشد تقاضا قیمت سکه و طلا را افزایش داد

«محمد کشتی آرای» رئیس اتحادیه طلا و جواهر اظهار داشت: امروز و پس از بازگشایی بازارهای جهانی، قیمت هر اونس طلا 6 دلار کاهش داشت اما در بازار ایران افزایش تقاضا سبب شده تا این روند کاهشی نه تنها اثرگذار نباشد بلکه قیمت طلای خام و سکه افزایش یابد.

امروز قیمت هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با 16 هزار تومان افزایش به 2 میلیون و 56 هزار تومان و هر گرم طلای 18 عیار با رشد 2 هزار تومانی به 191 هزار تومان رسیده است.

این فعال صنعت طلا و جواهر در پاسخ به اینکه چرا در ماه رمضان که بازارها با افت تقاضا روبرو می شود، قیمت ها در بازار طلا رشد کرده است، گفت: به طور معمول در نیمه نخست این ماه تقاضا در بازار رو به افزایش می نهد و در نیمه دوم از حجم تقاضاها کاسته می شود.

کشتی آرای با تاکید بر اینکه عرضه سکه های پیش فروش شده در زمان عرضه در بازار اثرگذار بود و نرخ سکه تمام را به یک میلیون و 900 هزار تومان کاهش داد، گفت: باید منتظر عرضه سکه در سررسیدهای سه ماهه و 6 ماهه باشیم تا اثر خود را در بازار بگذارد.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: irna.ir

 نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
انجمن کامیون‌داران: اعتصاب نکردیم،لاستیک و قطعات یدکی نداریم
دبیر کانون انجمن های صنفی کامیون داران با بیان اینکه حمل و نقل متوقف نشده اما نبود لاستیک و قطعات یدکی در بازار روند را کند کرده است،‌ گفت: وزارت صنعت به تعهداتش در عرضه لاستیک و نظارت بر بازار عمل نکرد


  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X