دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با بیان اینکه عامل اصلی افزایش قیمت بلیت هواپیما، دلالان و واسطه‌گران هستند، گفت: 120 سایت غیر مجاز فروش بلیت هواپیما را شناسایی و فهرست را در اختیار مقامات قضایی قرار داده‌ایم.

دلالان عامل افزایش قیمت بلیت هواپیما

مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی درباره حضور دلالان در بازار فروش بلیت هواپیما و افزایش جهشی نرخ‌ها در تعطیلات و ایام پیک، اظهار داشت: شرکت‌های هواپیمایی کلاس نرخ‌های بلیت هواپیما برای مسیرهای مختلف را تعیین و اعلام می‌کنند که این نرخ ها با ملاحظه ایام پیک دارای حداقل و حداکثر قیمت‌ها هستند.

ممکن است یک شرکت هواپیمایی برای مسیر تهران- مشهد 15 نرخ متفاوت اعلام کنند که هر یک از نرخ ها براساس روز، ساعت پرواز و سایر عوامل موثر در تعیین قیمت، برآورد شده‌اند.

اسعدی سامانی با تاکید بر اینکه هیچ یک از ایرلاین ها در ایام پیک افزایش قیمت بر روی بلیت‌ها اعمال نمی‌کنند، گفت: این افزایش قیمت‌ها در آستانه تعطیلات و ایام پیک از سوی برخی از واسطه‌گران و سایت‌های غیر مجاز اعمال و بلیت‌ها با نرخ‌های بالا به مردم فروخته می‌شود.
 از آنجایی که استقبال مردم برای خرید بلیت در روزهای پیک بالا است این سایت‌ها از موقعیت سوء استفاده می‌کنند و بلیت‌ها را بسیار گران‌تر از نرخ واقعی به فروش می‌رسانند.

وی با تاکید بر اینکه لیست سایت‌های مجاز فروش بلیت هواپیما در سایت سازمان هواپیمایی و انجمن شرکت‌های هواپیمایی منتشر شده است، گفت: علاه بر امکان مشاهده فهرست سایت‌های مجاز، فهرست حداقل و حداکثر نرخ بلیت هواپیما در سایت انجمن منتشر شده و مسافران دسترسی به نرخ‌های واقعی را دارند و می‌توانند در صورت بالا بودن قیمت بلیت هواپیما از حداکثر نرخ اعلامی، پیگیری های قانونی را انجام دهند.

اسعدی سامانی با تاکید براینکه دلالان باعث افزایش قیمت بلیت هواپیما می‌شوند، گفت: در حال حاضر سازمان هواپیمایی بحث ساماندهی سایت‌های فروش بلیت هواپیما را دنبال می‌کند و طبق قوانین موجود تمام سایت‌هایی که در زمینه فروش بلیت فعال هستند باید از سازمان هواپیمایی مجوز دریافت کنند.

وی با اشاره به شناسایی سایت های غیر مجاز فروش بلیت هواپیما اظهار داشت: تا کنون 120 سایت غیر مجاز فروش بلیت هواپیما شناسایی شده است و این فهرست را در اختیار سازمان هواپیمایی قرار داده‌ایم و سازمان هم فهرست را در اختیار مقامات قضایی قرار داده است.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: ilna.ir

 


loading...
loading...نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
«دویچ بان» آلمان، ایران را ترک می کند
شرکت ملی راه آهن آلمان (دویچ بان) اعلام کرد که به‌دلیل بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه تهران، ایران را ترک می‌کند


  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X