رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی گفت:‌ صندوق کارآفرینی امید تخلف 250 میلیارد تومانی در منابع اشتغال روستایی داشته است که گزارش آن به هیات امنای صندوق توسعه ملی داده شد و کمیسیون اصل 90 مجلس و سازمان بازرسی پیگیر آن هستند

تخلف 250 میلیاردی صندوق کارآفرینی در منابع اشتغال روستایی/ ارسال پرونده به مراجع نظارتی

مرتضی شهیدزاده با اشاره به نهایی شدن گزارش حسابرسی از حساب‌های صندوق توسعه ملی اظهار داشت: همه درآمدهای امسال صندوق خرج نشده و البته نمی‌توانیم درآمدها را نگه داریم بلکه باید سرمایه‌گذاری شود و به بخش خصوصی تسهیلات بدهیم. 

رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی با تاکید بر اینکه سعی شده تعادلی میان وصولی‌های امسال صندوق با هزینه‌ها و مخارجی که وجود دارد برقرار شود یادآور شد: براساس پیش‌بینی‌ها تا اول مهرماه درآمد صندوق به طور کامل محقق شده و تا پایان مهرماه نیز تقریبا وصولی‌ها خوب بوده است. 

وی درباره پرداخت منابع مربوط به 1.5 میلیارد دلار اشتغال روستایی و عشایری تصریح کرد: صندوق خود را در قبال مصوبات و قوانینی که اذن رهبری را دارد متعهد می‌داند و منابع آن را جدا کرده تا خرج نشود. در همین راستا قسط سوم اشتغال روستایی (حدود 2 هزار میلیارد تومان) پرداخت شد. 

شهیدزاده در پاسخ به این سوال که مسئولان صندوق کارآفرینی امید معتقدند که منابع آنها تمام شده و صندوق توسعه ملی منابع در اختیارشان نگذاشته است، اظهار داشت: صندوق کارآفرینی امید به دلیل تخلفاتی که داشته از پرداخت مرحله سوم حذف شد. 

رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی در مورد جزئیات تخلف صندوق کارآفرینی امید گفت: این صندوق منابع صندوق توسعه ملی را در بانک توسعه تعاون سپرده کرده و سود می‌گرفت. همچنین به لحاظ قانونی این صندوق حق سپرده‌گیری به منظور پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی را نداشت اما این اتفاق نیز افتاده است. 

وی ادامه داد: 250 میلیارد تومان از ما گرفته بود که گزارش این تخلف به دبیر هیات امنای صندوق توسعه ملی و ناظر اشتغال روستایی (نوبخت) داده شد. 

شهیدزاده تاکید کرد: صندوق توسعه ملی دستگاه ناظر نیست و گزارش را به هیات امنا دادیم و در این راستا کمیسیون اصل 90 مجلس و سازمان بازرسی پیگیر امور هستند. پول ما نیز باز خواهد گشت و در این راستا صندوق کارآفرینی از بانک توسعه تعاون ضمانت‌نامه بانکی برای ما آورده است و هر زمان سررسید شود اصل و سود آن را خواهیم گرفت و یا از حسابشان برمی‌داریم. 

وی خاطرنشان کرد: اینکه چگونه صندوق وارد تفسیر قانون شده در حالی که صلاحیت نداشته است را نمی‌دانم. این صندوق تاکنون در دو مرحله 500 میلیارد تومان برای اشتغال روستایی منابع دریافت کرده است.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: seratnews.com

 
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X