سیمرغسیمرغ

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: دولت یارانه نقدی ۴ دهک بالای جامعه را حذف کند

دولت یارانه پردرآمدها را حذف کند

حسن سلیمانی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه پرداخت یارانه به همه دهک‌های جامعه دلیل منطقی ندارد،گفت: سوالی که پیش می‌آید این است پرداخت یارانه به همه دهک‌ها از سوی دولت چه معنی دارد؟ با چه منطق حقوقی این کار انجام می‌شود؟

وی افزود: پرداخت ماهانه 45 هزار و پانصد تومان به دهک‌های بالای جامعه هیچ تاثیری در زندگی آنها ندارد، بنابراین می‌توان با حذف یارانه این دهک‌ها به یارانه اقشار پایین جامعه اضافه کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه به دلیل تورم و افزایش قیمت‌ها اقشار ضعیف جامعه تحت فشار هستند، تصریح کرد: با حذف یارانه نقدی 4 دهک بالای جامعه و اضافه کردن آن به یارانه دهک‌های پایین می‌توان در این شرایط اقتصادی از آنها حمایت کرد.

سلیمانی یادآور شد: حذف یارانه دهک‌های بالای جامعه در قانون تصویب شده است اما دولت تاکنون به دلایل مختلف از جمله امکانات اجرایی و شناسایی دهک‌های بالا آن را اجرا نکرده است که امیدواریم در سال آینده دولت این قانون را اجرا کند.

نماینده مردم کنگاور در مجلس با بیان اینکه دولت ماهانه در حدود 3 هزار و پانصد میلیارد تومان به 10 دهک یارانه پرداخت می‌کند، اظهار داشت: با حذف 4 دهک بالا تقریبا هزار و چهارصد میلیارد تومان به یارانه نقدی 6 دهک پایین جامعه اضافه می‌شود.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: mashreghnews.ir

 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
تکرار ادعا‌های ترامپ درباره ایران در پیام نوروزیتکرار ادعا‌های ترامپ درباره ایران در پیام نوروزی

رئیس‌جمهور آمریکا در پیام نوروزی کاخ سفید به تکرار ادعاهای خود پرداخته و مدعی شد که در مقابل خواسته‌های مردم ایران سکوت نخواهد کرد

news-left-2
 
X