مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از برنامه ریزی برای توزیع ۱۴۷ هزار تن کالای اساسی برنج، روغن و شکر به منظور تنظیم و برقراری آرامش در بازار در سه ماه پایانی امسال خبر داد

توزیع عیدانه ۱۴۷ هزار تن برنج، روغن و شکر

یزدان سیف در نشستی خبری، افزود: مقرر شده در سه ماه پایانی امسال ۵۰ هزار تن برنج، ۵۷ هزار تن روغن خام برای تامین روغن خوراکی و ۴۰ هزار تن شکر برای تنظیم بازار توزیع و عرضه شود. وی خاطرنشان کرد: این کالاها با نرخ های مصوب تنظیم بازاری عرضه می شوند.

وی اظهار داشت: با توجه به شرایط تحریم ها از آغاز سال تاکنون ۲۰ میلیون تن کالای اساسی تامین شده است که تا به امروز فقط ۸.۵ میلیون تن به مصرف داخلی رسیده است.سیف ادامه داد: مجموع کالاهای اساسی مورد نیاز سال آینده نیز تامین شده است و نگرانی در این زمینه نداریم.

توزیع برنج و شکذ و روغن

به گفته این مقام مسئول، در طرح تنظیم بازار ماهانه ۲۰ هزار تن برنج تایلندی درجه یک (گرید A) هر کیلوگرم با قیمت پنج هزار و ۲۰۰ تومان، و درجه دو (گرید B) با قیمت چهار هزار و ۲۰۰ تومان در انبارهای شرکت بازرگانی دولتی در استان ها عرضه می شود.

وی بیان داشت: قیمت برنج تایلندی با مصوبه ستاد تنظیم بازار استان ها تعیین و به دست مصرف کنندگان می رسد.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران به موضوع خرید تضمینی محصولات کشاورزی پرداخت و گفت: مقدمات آماده سازی فرایند خرید و مراکز تحویل خرید تضمینی محصولات کشاورزی سال زراعی ۹۸-۱۳۹۷ از امروز به طور رسمی آغاز می شود.

وی اظهارداشت: شورای اقتصاد قیمت هر کیلوگرم خرید تضمینی گندم سال زراعی جدید را یک هزار و ۶۰۰ تومان تعیین کرده که با ۲۳ درصد رشد از نرخ مناسبی برای تولیدکنندگان برخوردار است


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: irna.ir

 
 
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X