یک تُن گوشت منجمد وارداتی تنظیم بازار امروز با دستور مقامات قضایی در گشت مشترک تعزیرات و دادستانی تهران به نرخ مصوب به دست مردم رسید

توزیع یک تُن گوشت منجمد در بازار

روز سه شنبه گشت مشترک تعزیرات حکومتی و دادستانی تهران برای نظارت بر عرضه گوشت های تنظیم بازار بر اساس اعلام گزارش کارشناسان جهاد کشاورزی از یک واحد‌ صنفی در محدوده شرق تهران به صورت سرزده بازرسی کرد.

در این گشت که با حضور نماینده دادستان عمومی و انقلاب تهران، رئیس گشت های مشترک تعزیرات حکومتی و قاضی شعبه 46 تعزیرات، روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب، بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت، کارشناسان جهاد کشاورزی و نیروی انتظامی برگزار شد، در یک واحد صنفی یک تُن گوشت تنظیم بازار منجمد انبار شده بود.

متصدی این واحد صنفی گفت: گوشت های تنظیم بازار را از دلالان که گوشت ها را در میادین میوه و تره بار تهیه می کنند به قیمت 4٨ هزار تومان می خرم و با هزار تومان سود می فروشم.

بهروز طالبیان، رئیس گشت های مشترک تعزیرات و قاضی شعبه 46 درباره این اقدام اعلام کرد: فروش گوشت منجمد وارداتی که گوشت تنظیم بازار است؛ تخلف محسوب می شود و این مسأله موجب اخلال در بازار گوشت و نظام اقتصادی شده است.

وی ادامه داد: تخلف محرز است زیرا گوشت های تنظیم بازار فقط در مکان های مشخصی که با نصب بنر اعلام شده است، امکان عرضه دارد همچنین این گوشت ها مختص مصرف خانوار و برای تنظیم بازار گوشت است و نباید به مصرف کبابی ها و رستوران ها برسد.

طالبیان در پاسخ به متصدی این واحد صنفی که می گفت، این مقررات را نمی داند، گفت: جهل به قانون رافع مسئولیت نیست و صاحب این واحد صنفی که از وضع بازار کاملا آگاه است، غیرممکن است که تخلف خود را نداند.

قاضی تعزیرات تصریح کرد: مشتری اصلی این گونه واحد‌های متخلف اغلب رستوران ها و کبابی ها هستند که آنها نیز گوشت های منجمد را به عنوان گوشت تازه در غذاهای خود مصرف می کنند.

رئیس گشت های مشترک تعزیرات در تهران اظهار داشت: نظارت بر تامین مایحتاج ضروری مردم با قاطعیت ادامه دارد و دستگاه های نظارتی به صورت محسوس و نامحسوس به بازار نظارت می کنند و برای احقاق حقوق مردم هیچ گونه اغماضی ندارند.

طالبیان اضافه کرد: شهروندان در صورت مشاهده هر گونه تخلف، گزارش آن را از طریق سامانه ١٣5 تعزیرات حکومتی یا سامانه ١٢4 سازمان صنعت، معدن و تجارت اعلام کنند.

پس از بررسی ها، در حالی که متصدی این واحد متخلف می گفت گوشت های منجمد را از دلال ها می خرد اما همه کارتن ها با سریال های پشت سرهم در سردخانه انبار شده بود. 


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: irna.ir

 
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X