وزیر اموراقتصادی و دارایی گفت: پارسال تلاش بسیاری از سوی سازمان بورس برای بهبود عملکرد بازار صورت گرفت و از این رو بورس در سال ۹۷ دوران طلایی را سپری کرد

وضعیت اقتصاد کشور در سال ٩٨ نامساعد پیش بینی می‌شود

وزیر اموراقتصادی و دارایی گفت: پارسال تلاش بسیاری از سوی سازمان بورس برای بهبود عملکرد بازار صورت گرفت و از این رو بورس در سال ۹۷ دوران طلایی را سپری کرد.

فرهاد دژپسند در حاشیه مراسم افتتاح دوازدهمین نمایشگاه بین المللی بانک، بورس و بیمه تهران اضافه کرد: پارسال بازار سرمایه در کلیت اقتصاد کشور پیشرو بود.

وی گفت: با اینکه شرایط اقتصادی کشور در نیمه نخست پارسال مساعد نبود، اما تلاش‌های زیادی از سوی مسئولان برای بازگرداندن ثبات به اقتصاد کشور صورت گرفت.

دژپسند یادآوری کرد: به گفته برخی فعالان بازار، نرخ رشد اقتصادی در سال ٩٧ منفی ١٥ درصد بود که بسیاری مسئولان نسبت به آمار‌های ارائه شده ابراز نگرانی کردند و این امر موجب تلاش برای بازگشت ثبات به اقتصاد کشور شد.

وی بیان کرد: دستورالعمل‌های به کار گرفته شده در ٦ ماه دوم پارسال ضمن کاهش تورم، کنترل بیکاری را نیز با خود به همراه داشت.

دژپسند گفت: پیش بینی‌های صورت گرفته برای سال ٩٨ نشانگر وضعیت نامساعد اقتصاد کشور است که به طور حتم باید از این پیش بینی‌ها برای مدیریت بهتر وضعیت موجود استفاده کرد.

دژپسند اضافه کرد: در صورت تحقق شعار رونق تولید و استفاده از سرمایه‌های راکد قادر به افزایش بکارگیری نیروی انسانی و نیز رونق صادرات خواهیم بود.

وزیر اقتصاد و دارایی گفت: اکنون فرصت در بخش تولید مهیاست و هدایت درست نقدینگی به عنوان یک فرصت برای تحقق شعار سال تلقی می‌شود.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: bartarinha.ir

 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
X