دبیر ستاد تنظیم بازار ضمن اشاره به اینکه در حال حاضر موضوع افزایش قیمت نان منتفی است، گفت : با توجه به افزایش نرخ عوامل تولید و با بررسی های انجام شده، نرخ تخم مرغ درب مرغداری از ۱۲ هزار تومان به ۱۴ هزار تومان افزایش یافت

هیچ گونه افزایشی در قیمت نان نداشته ایم

عباس قبادی با بیان این مطلب، افزود: قیمت مصرف کننده تخم مرغ نیز توسط سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام خواهد شد.

وی ادامه داد: افزایش نرخ عوامل تولید و نرخ نهاده ها، علت این افزایش قیمت بوده است که قیمت جدید با بررسی انجام شده در ستاد تنظیم بازار با حضور مسئولین جهاد کشاورزی تصویب شد.

دبیر ستاد تنظیم بازار همچنین تصریح کرد: با کسانی که تخم مرغ را بیش از قیمت اعلام شده بفروش برسانند برخوردهای قانونی انجام خواهد شد.

قبادی همچنین اعلام کرد که تامین نهاده ها خوب بوده است و تا چند روز آینده به یک شرایط نسبی در موضوع تخم مرغ خواهیم رسید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در حال حاضر موضوع افزایش قیمت نان منتفی است، گفت: قیمت نان در اختیار استانداری ها است، استانداران باید با انجام بررسی های لازم و توجه به افزایش هزینه ها، در خصوص افزایش قیمت نان با توجه به شرایط استان خود تصمیم بگیرند.

معاون بازرگانی داخلی وزرات صمت همچنین اضافه کرد: در ۳۱ استان کشور تاکنون هیچ استانداری تغییر قیمت نان را اعلام نکرده است.

اقلام لبنی مشمول قیمت‌گذاری افزایش قیمت نداشته اند

بنا بر اعلام شاتا قبادی در خصوص افزایش قیمت لبنیات نیز توضیح داد: در اقلام لبنی که مشمول قیمت‌گذاری است، تغییر قیمت نداشتیم و اجازه افزایش قیمت را نیز نخواهیم داد.

وی اضافه کرد: بیش از ۷۵ درصد محصولات لبنی در ۱۰ قلم کالای مشمول قیمتگذاری و حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد نیز مربوط به سایر اقلام است که بر اساس عرضه و تقاضا قیمت تعیین می شوند.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir


 
 
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X