برخی فروشگاه‌های اینترنتی در اقدامی عجیب گوشت آهو می‌فروشند! قیمت هرکیلوگرم گوشت آهو ۶۸۰ هزار تومان است و فروش آن در فروشگاه‌های آنلاین در شرایطی انجام می‌شود که کمتر از ۲۰ هزار آهوی وحشی در ایران باقی مانده است و نگرانی جدی برای انقراض نسل این حیوان وجود دارد.

فروش اینترنتی گوشت آهو به صورت غیر مجازفروش گوشت آهو در برخی فروشگاه‌های آنلاین در حالی انجام می‌شود که علی اصغر ملکی، رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت البرز فروش گوشت آهو به شرط پرورش صنعتی و ذبح در کشتارگاه‌های مجاز را بدون ایراد می‌داند.

او البته تاکید می‌کند:سال گذشته شایعه فروش گوشت آهو مطرح شد اما با بررسی‌های انجام شده، متوجه شدیم این مساله صحت ندارد.

2610343_345.jpg


ملکی ادامه می‌دهد: از استان البرز گرفته تا ورامین ۱۰ کشتارگاه وجود دارد و تاکنون در این کشتارگاه شاهد ذبح آهو نبودیم و احتمال فروش گوشت آهو به صورت غیرمجاز وجود دارد و سازمان دامپزشکی هم بدون شک در صورت مشاهده این موضوع با آن به صورت تخلف برخورد می‌کند.

او توضیح داد: ممکن است برخی اقشار جامعه گوشت آهو بخرند و بخورند اما آهو در کشتارگاه ذبح نمی‌شود و بنابراین واحدهای صنفی اجازه فروش گوشت آهو را ندارند.

این موضوع در حالی مطرح می‌شود که در سال ۹۷ رسانه‌ها از تولید صنعتی گوشت گوزن و به صورت محدود در یزد خبر دادند که البته معلوم نیست تولید صنعتی گوشت گوزن ادامه دارد یا خیر؟
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: tejaratnews.com 
 
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X