جزئیات جریمه و تشویق مصرف کنندگان گاز
مشترکانی که ۵ روز متوالی ۳۰ درصد میزان مصرف گاز خود را کاهش دهند، معادل ۱۰ درصد در گاز بهای همان دوره برای آن‌ها تخفیف قائل میشویم

جزئیات جریمه و تشویق مصرف کنندگان گاز اعلام شد

فلاحتیان معاون برنامه ریزی وزارت نفت در برنامه "میز اقتصادی خبر 14" بیان کرد: حداکثر ظرفیت تولید گاز بالغ بر ۸۴۰ میلیون متر مکعب در روز است و مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری به مرز ۵۴۰ میلیون متر مکعب رسیده و این به این معناست که اگر برودت هوا بیشتر شود و افراد رفتار مصرفی خود را در محل کار، زندگی، کسب و کار تغییر ندهند، با کمبود گاز مواجه می‌شویم؛ که این موضوع بر تولید برق نیز تاثیر منفی دارد.

معاون برنامه ریزی وزارت نف گفت: تعرفه گاز مصرفی سه دهک اول که شامل ۷۶ درصد از مشترکان هستند، هیچ تغییری نمی‌کند و مبنای تعرفه آن‌ها تعرفه‌ سال ۹۴ است. تعرفه مشترکانی که تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی هستند، صفر است.

وزارت نفت در تعرفه جدید خود، برای هر مشترک گازی که نسبت به مصرف سال گذشته‌ خود یک درصد صرفه جویی کند، معادل ۳ درصد تا سقف ۴۵ درصد گازبها برای او تخفیف قائل خواهد شد و مشترکانی که در دهک ۴ تا ۱۲ هستند اگر صرفه جویی نکنند به تبع آن مشمول افزایش تعرفه خواهند شد و به ازای هر پلکان حدود ۴۰ درصد تعرفه آن‌ها افزایش می‌یابد. البته مشترکانی که ۵ روز متوالی ۳۰ درصد میزان مصرف خود را کاهش دهند، معادل ۱۰ درصد در گازبهای همان دوره برای آن‌ها تخفیف قائل می‌شویم.

روز گذشته، اوجی وزیر نفت از آغاز طرح جریمه و تشویق مصرف کنندگان گازی از اول آذرماه خبر داده بود.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: yjc.ir