ايستگاه‌های مترو تهران به دستگاه‌های فروش بليت خودكار ساخت محققان داخلی مجهز می‌شوند...
 
 
 مهران سپهر عضو گروه طراحی نرم‌افزار دستگاه فروش خودكار بلیت در گفت‌وگو با فارس گفت: این دستگاه به همت محققان كشورمان و به همت یك شركت خصوصی طراحی و ساخته شده است.

وی ادامه داد: روند كار این دستگاه به این صورت است كه ارباب رجوع به جای مراجعه به گیشه فروش بلیت و ایستادن در صف می‌توانند به این دستگاه‌ها مراجعه كرده و پس از انتخاب نوع بلیط و پرداخت هزینه آن بلیت خود را تهیه كنند.

سپهر افزود: این دستگاه در داخل ایران ساخته شده و نسبت به نمونه خارجی بسیار ارزان‌تر است و از امكانات بیشتری نیز برخوردار است.

وی با اشاره به مزایای این دستگاه بومی شده نسبت به نمونه خارجی گفت: در این دستگاه امكان صفحه لمسی به جای كلیدهای مكانیكی و امكان تغییر نرم‌افزار فروش بلیت در كمترین زمان وجود دارد.

سپهر افزود: این دستگاه با دریافت پول می‌تواند هر نوع بلیت از جمله بلیت مقوایی، مغناطیسی و یا حتی بلیت‌های كاغذی را ارائه كند و همچنین باقی مانده پول را پس دهد.

این دستگاه تاكنون در ایستگاه‌های مترو صادقیه، امام خمینی (ره)، آزادی و امام حسین (ع) راه‌اندازی شده است و قرار است تمام ایستگاه‌های مترو تهران به دستگاه فروش بلیت خودكار مجهز شوند.
 
 
 
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:farsnews.com
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین خبر ها

 
X