علی نیکزاد در آیین بهره‌برداری از 3 هزار و 527 واحد مسكونی مسکن مهر در زنجان، با بیان این مطلب افزود: با برنامه‌ریزی‌هایی که دولت در سال‌های اخیر انجام داده است، تا انتهای کار دولت دهم تمامی افراد واجد شرایط ...
 
به گزارش فردا، وزیر مسکن و شهرسازی گفت: دولت دهم عزم و اراده جدی دارد تا مسکن را از یک کالای سرمایه‌ای به یک کالای مصرفی تبدیل کند.
علی نیکزاد در آیین بهره‌برداری از 3 هزار و 527 واحد مسكونی مسکن مهر در زنجان، با بیان این مطلب افزود: با برنامه‌ریزی‌هایی که دولت در سال‌های اخیر انجام داده است، تا انتهای کار دولت دهم تمامی افراد واجد شرایط مسکن مهر در کشور صاحب خانه خواهند شد.
وی ادامه داد: واگذاری زمین رایگان به متقاضیان و پرداخت تسهیلات کم بهره تا 75 درصد به واحدهای احداثی، از جمله این اقدامات است و دولت نیز برای تأمین تاسیسات مسکن تاکنون 1200 میلیارد تومان هزینه کرده است، تا مردم بدون پرداخت حق انشعاب، تنها هزینه استفاده از امتیازاتی همچون برق، آب و گاز را بپردازند.
این مقام مسئول عنوان کرد: واگذاری زمین رایگان برای ساخت بناهای آموزشی، بهداشتی، ورزشی و تاسیساتی، تخفیف در مولفه‌هایی همچون مالیات و بیمه و صدور پروانه ساخت، از دیگر امتیازاتی است که دولت برای خانه‌دار کردن افراد در کشور ارائه می‌کند.
وزیر مسکن و شهرسازی، با ارائه آماری در مورد ساخت مسکن در سال‌های اخیر، بیان کرد: یک فرمول اقتصادی در همه جای دنیا وجود دارد، مبنی بر اینکه اگر در کشوری مسکن رونق داشته باشد، همه چیز در آن کشور گران خواهد بود و اگر مسکن رونق نداشته باشد، تمامی کالاها ارزان می‌شود. اما ما در کشور از این امر تبعیت نمی‌کنیم و علی‌رغم اینکه تعداد پروانه‌های ساخت در کشور افزایش یافته، اما قیمت زمین و مسکن کاهش پیدا کرده است.
نیک‌زاد تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، تا آخر سال 90، تمامی افراد واجد شرایط مسکن مهر را در استان زنجان خانه دار خواهیم کرد و جشنی نیز به همین منظور در استان برگزار خواهد شد.
گفتنی است، در این مراسم نشان وجدان از طرف کودکان زنجانی به خاطر اجرای موفق طرح مسکن مهر، توسط معاون اول رییس جمهوری به وزیر مسکن اهدا شد.
 
 گردٱوری:گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: fardanews.com
 
 
 

 
X