پروژه‌ای كه قرار بود با 150ميليارد تومان طی 7سال ساخته شود. پس از 14سال با250 ميليارد تومان راه به جايی نبرد....
 
 
 
 هنگامی كه فرانسوی‌ها در سال 1356، طرح مطالعات ساخت آزادراهی موسوم به تهران-شمال درجهت رفع گره ترافیكی جاده شمال ایران را به پایان رساندند و سرانجام گلنگ احداث این آزادراه در سال 1375 بر زمین خورد دیگر تصور نمی‌شد؛ پروژه‌ای كه قرار بود با 150میلیارد تومان طی 7سال ساخته شود. پس از گذشت 14سال با صرف 250 میلیارد تومان راه به جایی نبرد. گرچه تاكنون هفت وزیر راه وترابری در راس مدیریت كلان حمل ونقل كشور آمدند و رفتند. دریغ از این‌كه كیلومتری از این پروژه عظیم به سرانجام برسد. هشتمین وزیر مدعی است تا قبل از پایان دوره وزارتش در سال 91، كلیدی‌ترین بخش‌های این آزادراه به بهره‌برداری برسد.

هرچند این ادعای حمید بهبهانی هم با شایعاتی كه پیرامون این پروژه در ماه‌های اخیر مطرح شده ممكن است بزودی رنگ ببازد. طرح آزادراه تهران –شمال، كلید خورد تا گشایشی در مسیر پرترافیك شمال ایران باز كند، اما خود به كلاف سر درگمی تبدیل شد. در این راستا مسعود رهنما معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های کشور درباره آخرین وضعیت این پروژه به ایلنا می‌گوید: در منطقه یك آزاد راه تهران- شمال همچنان پیمانكار چینی مشغول است. تا سال 91 به ما قول داده‌اند این منطقه را برای بهره‌برداری تحویلمان دهند. حتی با توجه به تمام شدن انجام مطالعات منطقه دو و چهار، قراراست با این پیمانكار به توافق برسیم.

وی افزود: اگر آنها بتوانند سرمایه‌گذاری مناسبی در اجرای این قطعات باقی مانده انجام دهند، این قطعات هم به چینی‌ها واگذار می‌شود. در غیر این‌صورت است كه از توان مجموعه‌ سرمایه‌گذاری‌ها درداخل كشور استفاده خواهیم كرد.

وی با تاکید براین‌که در قطعه چهار آزاد راه از مرزن‌آباد تا چالوس در ابتدای سال 90 همانطور كه قبلا وعده داده بودیم، آماده بهره‌برداری خواهد شد، گفت: مجری پروژه قول داده است تا آن سال این قطعه را تمام كند.

معاون شرکت ساخت و توسعه آزادراه‌های کشور با تاکید مجدد بر این‌که به بنیاد مستضعفان گفتیم اگر طبق زمانبندی كار به پایان نرسد. قطعا جریمه خواهد شد. تصریح کرد: با توجه به نظارت‌های شدید كار از پیشرفت خوبی برخوردار شده است. البته در بخش‌هایی عقب هستیم كه برای رفع مشكلات قراردادهای آتی را به شكل كلید در دست امضا خواهیم كرد.

وی افزود: اگر مجری پروژه نتواند در زمان تعیین شده كار را تحویل دهد جریمه می‌شود. اگر هم زودتر هر بخش را تمام كند مورد تشویق قرار می‌گیرد.

رهنما در باره حرف و حدیث‌های چند ماه پیش پیرامون حضور قرارگاه خاتم برای مشاركت در ساخت آزادراه تهران –شمال تصریح کرد: هنوز مجری پروژه آزاد راه تهران - شمال بنیاد مستضعفان است. با هیچ شركت دیگری هم وارد مشاركت نشدیم. خبر حضور این قرارگاه كذب محض بود. قرار گاه خاتم در پروژه دیگری در وزارت راه و ترابری مشاركت دارد. حتی قرارگاه خاتم بحثی برای مشاركت در آزادراه تهران-شمال مطرح نکرده بود.

وی افزود: گرچه ما به عنوان كارفرما به بنیاد تذكر محكمی داده‌ایم كه در ادامه كار در هر نقطه‌ای با مشكل برخورد كند و نتواند طبق برنامه‌ریزی جدید كار را تحویل دهد. آن وقت برای ادامه همكاری تصمیم دیگری خواهیم گرفت.

معاون شرکت ساخت و توسعه آزادراه‌های کشور درباره این‌که تا پایان عمر دولت دهم آزادراه تهران-شمال به سرانجام خواهد رسید، تاکید کرد: با توجه به اهمیت این پروژه و طولانی شدن اجرای آن درگذشته تلاش شده است مسائل تامین اعتبار به طور جدی برطرف شود امروز این دغدغه را نداریم و تنها به پیشرفت پروژه فكر می‌كنیم انشاءالله در زمان موعد قطعات به بهره‌برداری برسند.

بازخوانی سخنرانی‌ها و اظهارنظرهای مختلف در طی سال‌های اجرایی شدن این پروژه نشان می‌دهد در این مدت وعده افتتاح قطعات (بخوانید فازهای مختلف) این طرح در سال‌های متمادی تكرار شده است و هیچ‌گاه این وعده‌ها جامه عمل به خود نپوشانده است.

به گونه‌ای كه اگر اظهارنظرات مختلف را در طی سال‌های 75 تاكنون مرور كنیم گره‌ای از كلاف سردرگم آزاد راه تهران- شمال باز نشده است.
 
 
 
 
 
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:tabnak.ir
 
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
 
X