براين اساس، اين روند در مقايسه با هفته مشابه ماه قبل نيز تقريبا به همين شكل است و به جز این دو قلم جنس بقيه اقلام روند صعودی‌ داشته‌اند....
 
 
 
 از 11 قلم كالای مورد بررسی بانك مركزی در هفته دوم مهر ماه، در مقایسه با هفته مشابه ماه قبل، به جز لبنیات و گوشت مرغ، همه اقلام قیمت‌شان افزایش یافته است. همچنین قیمت تخم‌مرغ در این هفته نسبت به هفته قبل بیشترین افزایش و به میزان 21.5 درصد رشد یافته است.

به گزارش ایسنا، خلاصه نتایج گزارش هفتگی بانك مركزی از متوسط قیمت خرده‌فروشی برخی از مواد خوراكی در تهران در هفته منتهی به نهم مهر ماه امسال نشان می‌دهد از 11 قلم كالای مورد بررسی تخم‌مرغ بیشترین افزایش قیمت را نسبت به هفته قبل از این بررسی داشته است.

بر این اساس، در حالی كه قیمت تخم‌مرغ، میوه‌های تازه، گوشت قرمز، حبوبات، روغن نباتی، سبزی‌های تازه، چای و برنج در هفته منتهی به نهم مهر ماه نسبت به هفته ماقبل خود به ترتیب 21.5 درصد، 4.3 درصد، 1.4 درصد، 0.8 درصد ، 0.7 درصد، 0.3 درصد، 0.1 درصد و 0.1 درصد رشد داشته‌اند، قیمت گوشت مرغ به عنوان تنها قلمی كه روند قیمت‌ آن نزولی بوده، به میزان 3.1 درصد كاهش یافته است.

لبنیات و قند و شكر نیز قیمت ثابتی داشته‌اند.

براین اساس، این روند در مقایسه با هفته مشابه ماه قبل نیز تقریبا به همین شكل است و به جز لبنیات و گوشت مرغ، بقیه اقلام روند صعودی‌ داشته‌اند.

در مورد قیمت تخم‌مرغ كه در هفته منتهی به نهم مهرماه نسبت به هفته مشابه ماه قبل نیز 13.8 درصد رشد داشته، می‌توان به رقم سه هزار و 209 تومان در سطح شهر اشاره كرد كه این رقم طبق محاسبات بانك مركزی كشور اعلام شده است.

طبق این گزارش، قیمت هر شانه تخم‌مرغ حدود دو كیلوگرم در سطح شهر، در هفته قبل از این بررسی دو هزار و 642 تومان و در هفته مشابه ماه قبل نیز دو هزار و 820 تومان بود.

در میادین شهرداری نیز قیمت هر شانه تخم‌مرغ دو هزار و 800 تا سه هزار تومان اعلام شده است.
 
 
 
 
 
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:isna.ir
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین خبر ها

 
X