اجرای قانون هدفمندکردن یارانه‌ها بازار معاملات مسکن در شهرهای حومه تهران را با افزایش حجم تقاضا رو به رو کرده، اما این مساله در حالی است که برخی از مشاوران املاک در حاشیه تهران از انصراف مالکان از فروش ملک شان خبر مي‌دهند...
 
 
یکی از بنگاهداران واقع در شهر جدید پرند درباره وضعیت فعلی معاملات مسکن به دنیای اقتصاد گفت: هم اکنون تعداد فروشنده‌ها در بازار با افت مواجه شده است، اما در مقابل میزان تقاضا برای خرید با رشد مواجه شده است. 

مظفری در ادامه به علت انصراف مالکان از فروش واحدشان نیز اشاره کرد: اکثر مالکان دلیل انصراف از فروش واحدشان را تردید درباره قیمت مصالح عنوان می‌کنند، زیرا آنها براین باورند كه اگر نرخ مصالح ساختمانی در روزهای آتی افزایش پیدا کند آنها با فروش ملک شان با قیمت‌های از قبل تعیین شده دچار ضرر می‌شوند به همین خاطر، ترجیح می‌دهند مدتی از انجام معامله دست بکشند. 

وی در ادامه تاکید کرد: طی چند هفته اخیر درصد بیشتر معاملاتی که به ثبت رسیده حالت ارتقا داشته است یعنی اینکه مالکان با اضافه کردن مبلغی به مبلغ حاصل از فروش ملک خود، واحدی با متراژ بزرگتر را خریداری کردند و مابقی معاملات مربوط به مستاجرانی بوده که به خصوص از تهران به شهرهای حومه نقل مکان کرده‌اند و با فراهم کردن وام خرید مسکن اقدام به خرید ملک مورد نظر کرده‌اند. 

از سوی دیگر، یکی از فعالان بازار مسکن در شهر جدید هشتگرد در این باره اظهار کرد: قیمت پیشنهادی واحدهای عرضه شده به بازار نسبت به ابتدای سال تغییر چشمگیری نداشته و قیمت‌ها نسبت به چند ماه گذشته ثابت باقی‌مانده است، اما با این تفاسیر همچنان اغلب خریداران از بازار مسکن توقع بیش از اندازه دارند چراکه برای مثال با 30 میلیون تومان سرمایه قصد خرید بهترین واحد با کلیه امکانات را در یکی از محله‌های با کیفیت هشتگرد دارند در صورتی که این دسته از متقاضیان تنها می‌توانند یک واحد تعاونی ساز را خریداری کنند و در این مواقع پیشنهادی که مشاوران املاک به خریداران می‌دهند این است که علاوه بر مبلغ مذکور، وام 18 میلیونی مسکن را تهیه کنند و ملک را با 5 تا 10 میلیون تومان به مستاجر رهن بدهند در این صورت آنها می‌توانند واحدی شخصی ساز و مشابه با خواسته خود را خریداری کنند. 

در حال حاضر در شهرجدید هشتگرد در فاز 2، یک واحد 97 متری به همراه 6 میلیون تومان وام خرید مسکن به قیمت متری 391 هزار تومان پیشنهاد شده است.از طرف دیگر یک واحد 77 متر مربعی در منطقه فاز 5 اندیشه کرج، با شرایط 10 میلیون تومان وام، 7 میلیون تومان رهن و 24 میلیون تومان نقد برای فروش به بازار عرضه شده است.

 
 
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:fararu.com
 
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/03/05 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/03/05

قیمت سکه تمام‌بهار آزادی در بازار تهران امروز به ۴ میلیون و ۷۶۷ هزار تومان و قیمت طلای ۱۸عیار هم ۴۲۹ هزار و ۶۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است

 
X