برخی از خارجی‌ها ترجیح مي‌دهند با واحد پولی که حقوق مي‌گیرند اجاره خود را پرداخت کنند و این به هیچ وجه به معنای آن نیست که اجاره بیشتری پرداخت کنند.
 
 


ستون نبض بازار امروز به بررسی اوضاع اجاره بهای واحدهایی پرداخته است که برمبنای دلار به مستاجران اجاره داده می‌شود.

بنگاه‌داران تاکید دارند که بعضی می‌پندارند که اگر ملک خود را به دلار اجاره دهند، می‌توانند اجاره بیشتری دریافت کنند؛ این درحالی است که تجربه ثابت کرده است اصولا خارجی‌ها در تهران وقتی که می‌خواهند واحدی را اجاره کنند ابتدا از چندین بنگاه در سطح شهر راجع به میانگین اجاره ریالی آن تحقیق می‌کنند و سپس معادل آن به دلار اجاره پرداخت می‌کنند.

برخی از خارجی‌ها ترجیح می‌دهند با واحد پولی که حقوق می‌گیرند اجاره خود را پرداخت کنند و این به هیچ وجه به معنای آن نیست که اجاره بیشتری پرداخت کنند.

به گزارش دنیای اقتصاد، املاکی که به تبعه خارجی اجاره داده می‌شود بیشتر در مناطق یک، دو و سه متمرکز است، چرا که این نوع املاک از امکانات بیشتری در مقایسه با املاک دیگر مناطق برخوردار است.

علاوه براین واحدهایی که به مستاجران خارجی اجاره داده می‌شود بسته به زمان استقرار مستاجر به صورت سالانه، فصلی یا حتی روزانه واگذار می‌شود. این نوع املاک معمولا مبله هستند.
واحدهایی که به صورت روزانه اجاره داده می‌شوند حکم هتل را دارند و تمامی ‌خدماتی که در هتل‌ها وجود دارد در آنها ارائه می‌شود.

بعضا سفارت برخی از کشورها با بنگاه‌ها طرف می‌شوند و چند ملک را اجاره می‌کنند و سپس به کارمندان خود اجاره می‌دهند، اما در نهایت قیمت آن کاملا برمبنای قیمت اجاره در تهران است؛ هرچند ممکن است از بابت اینکه این نوع خانه‌ها به صورت مبله اجاره داده می‌شوند، درصدی به عنوان ما به‌التفاوت به اجاره بها افزوده شود.


 
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:asriran.com
 

 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/03/05 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/03/05

قیمت سکه تمام‌بهار آزادی در بازار تهران امروز به ۴ میلیون و ۷۶۷ هزار تومان و قیمت طلای ۱۸عیار هم ۴۲۹ هزار و ۶۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است

 
X