سیمرغسیمرغ

با تاکیدات رئیس جمهور، قبوض جدید آب و برق با 10 روز مهلت پرداخت بیشتر در نوبت نخست به مردم عرضه می‌شود. ...
 

مجید نامجو‌ در حاشیه بهره‌برداری از پست 400.132 کیلوولت ابوطالب  از پرداخت بدهی 40 هزار میلیارد ریالی این وزارتخانه به پیمانکاران برق در آینده‌ای نزدیک در کشور خبر داد و گفت: با این حال این 40 هزار میلیارد ریال بدهی به پیمانکاران صنعت برق در مقابل سرمایه‌گذاری 4 برابری در دولت‌های نهم و دهم صورت گرفته است.
وی با اشاره به پیش‌بینی‌های انجام شده در این زمینه، توسط معاونت برق و انرژی وزارت نیرو افزود: همچنین پیش‌بینی‌هایی در سنوات مالی بودجه سال درباره ارائه مابه‌التفاوت‌های برق برای جبران بدهی پیمانکاران این بخش اندیشیده شده است.
وزیر نیرو این وزارتخانه را پیگیر این مسئله عنوان کرد و ادامه داد: یکی از اقدامات و محورهای کاری پیمانکاران صنعت برق محور کاهش تلفات برق‌رسانی بوده که دولت تمهیدات مناسبی را در این زمینه مدنظر قرار داده است.
وی افزود: در همین راستا بیش از 50 هزار میلیارد ریال از طریق فروش برق نیروگاه‌ها برای انجام فعالیت‌هایی درباره کاهش میزان تلفات اختصاص یافته است.


نامجو تاکید کرد: همچنین 10 نیروگاه توسط بخش توانیر و برق برای حل این مشکلات درگیر هستند.
وی با اشاره به خشکسالی‌های اخیر و خروج نیروگاه‌های برق آبی در کشور اظهار داشت: در حال حاضر در تمام دنیا سوخت نیروگاه‌های برق آبی، آب بوده و بدون این مایع حیات ادامه فعالیت این نیروگاه‌ها غیرممکن است.
وزیر نیرو حذف بیش از 80 هزار مگاوات برق نیروگاه‌های برق آبی از چرخه تولید برق کشور را ناراحت کننده اعلام کرد و متذکر شد: با این حال مسئولان برق‌رسانی کشور با تلاش‌های شبانه‌روزی خود این مشکل را در حد بسیار زیادی برطرف کرده‌اند.
وی تصریح کرد: به همین منظور ظرفیت نیروگاهی کشور با اقدامات انجام شده به بیش از 60 هزار مگاوات رسیده است.
نامجو‌مطلق تبادل برق با کشورهای همسایه را یکی دیگر از راه‌های جبران این کسری عنوان کرد و گفت: با استفاده از 500 تا یک هزار مگاوات برق از کشورهای همسایه اعم از ترکمنستان، ارمنستان و آذربایجان مقداری از نیاز برقی کشور حل می‌شود.
وی درباره قبوض آب و برق نیز گفت: با تاکیدات رئیس جمهور، قبوض جدید آب و برق با 10 روز مهلت پرداخت بیشتر در نوبت نخست به مردم عرضه می‌شود.


وزیر نیرو شفاف‌سازی، ساده‌سازی و مقایسه آسان با دوره‌های قبل را از ویژگی‌های این قبوض ذکر کرد و گفت: همچنین در این قبوض آیتم‌های ابهام‌آوری چون دیماند خانگی، آبنمان و تبصره‌ها حذف شده است.
وی پیکانی شدن قیمت برق را باعث کاهش مصرف این انرژی خواند و تصریح کرد: در حال حاضر زیرساخت‌های توزیع برق هسته‌ای نیز در کشور مهیا شده و با اعلام دولت برای بهره‌برداری از نیروگاه هسته‌ای این انرژی نیز وارد مدار می‌شود.

 
 
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:khabaronline.ir
 
 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
افزایش سقف برداشت از خودپرداز در تمامی بانک‌هاافزایش سقف برداشت از خودپرداز در تمامی بانک‌ها

سقف برداشت پول با بروزرسانی سیستم خودپردازها از صبح امروز در تمامی بانک‌ها از ۲۰۰ به ۵۰۰ هزار تومان افزایش پیدا کرد

news-left-2
  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X