سیمرغسیمرغ

حسینی یکی از اولویتهای کاری سال آینده را اجرای طرح تحول نظام بانکی کشور اعلام و بیان کرد: اگر 3 یا 4 سال به عقب بازمی گشتیم و می خواستیم که طرح هدفمند کردن یارانه ها را اجرا کنیم، شاید نظام بانکی ما به این میزان که در حال حاضر توانمند است، توانمند نبود...
 
 
 

سخنگوی اقتصادی دولت با اعلام جزئیات قیام بانکی رئیس جمهوری برای سال 90، گفت: کلیات طرح تحول نظام بانکی در کارگروه طرح تحول اقتصادی دولت به تصویب رسیده است.

سیدشمس الدین حسینی در گفتگو با مهر در خصوص اجرای طرح تحول نظام بانکی کشور در سال آینده گفت: طرح تحول اقتصادی دارای 7 محور است، اما طرح هدفمندی یارانه ها نسبت به سایر بخشها از اهمیت بیشتری برخوردار است، در عین حال کارهای مربوط به سایر بخشها نظیر طرح تحول گمرکی، طرح تحول مالیاتی و طرح تحول نظام بانکی هم در حال انجام است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره طرح تحول نظام بانکی کشور به عنوان یکی از 3 محور طرح تحول دولت در سال آینده اظهارداشت: طرح تحول بانکی دو سال پیش با همکاری نزدیک بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی تهیه شد که هنوز هم این روند ادامه دارد.

وی با بیان اینکه کلیات طرح تحول نظام بانکی در کارگروه طرح تحول اقتصادی دولت تصویب شده که دارای بخشهای مختلفی است، افزود: توسعه بانکداری الکترونیکی، ساماندهی و افزایش شفافیت در عقود از بخشهای آن به شمار می رود که با توجه به فرصتی که ایجاد شد، بخشهایی از این طرح که باید اجرا می شد، اجرایی شد و بقیه بخشهای آن نیز تکمیل می شود.

حسینی یکی از اولویتهای کاری سال آینده را اجرای طرح تحول نظام بانکی کشور اعلام و بیان کرد: اگر 3 یا 4 سال به عقب بازمی گشتیم و می خواستیم که طرح هدفمند کردن یارانه ها را اجرا کنیم، شاید نظام بانکی ما به این میزان که در حال حاضر توانمند است، توانمند نبود، زیرا بخشی از توسعه حاصل شده نتیجه کار طرح تحول بانکی است.

این عضو کابینه دولت نهم با اشاره به اخذ حدود 18 میلیون حساب بانکی خانوارهای ایرانی در مدت زمان کوتاهی برای واریز یارانه های نقدی، گفت: تمام این حسابها نیز حسابهایی به روز و به صورت الکترونیکی بودند و در مدت زمان کوتاهی به تمام کشور پول رسانی در اجرای طرح هدفمندی یارانه ها با کمترین خطا و آسیب انجام شد.

سخنگوی اقتصادی دولت این موارد را از دستاوردهای اجرای بخشی از طرح نظام بانکی دانست و افزود: اساسا در طرح تحول اقتصادی بخشهای مختلفی با هم جلو آمدند.

حسینی تاکید کرد: اگر امروز می توانیم کار بزرگی همچون اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها را انجام دهیم، پشتیبانی سایر بخشها و نظامها را هم داشته ایم.

سخنگوی اقتصادی دولت با اشاره به اینکه انرژی و وقت ما در دو سال گذشته به طور خاص به محور طرح هدفمند کردن یارانه ها در طرح تحول اقتصادی معطوف بود، افزود: در سال آینده هم ضمن اینکه هدفمندی یارانه ها را با همین دقت و وسواس دنبال می کنیم، اما با توجه به فضای ایجاد شده، تحول سایر بخشها را هم دنبال می کنیم.

 
 
 
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:mehrnews.com
 
 
 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
اتاق بازرگانی: به جای ارز ۴۲۰۰تومانی یارانه بدهیداتاق بازرگانی: به جای ارز ۴۲۰۰تومانی یارانه بدهید

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران از پیشنهاد این اتاق به دولت برای حذف ارز 4200 تومانی و ارائه یارانه نقدی به اقشار آسیب پذیر خبر داد

news-left-2
  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X