سیمرغسیمرغ

به دنبال تشدید ناآرامی ها در مصر و تاثیر آن بر اقتصاد این کشور آخرین گزارش‌ها از افزایش چهار برابری قیمت نان در قاهره حکایت دارد...
 
 
 
به گزارش تلویزیون بی‌بی‌سی عربی، در پی گسترش روز افزون انتفاضه مردم مصر علیه رژیم حسنی مبارک که از چند روز پیش به تعطیلی بانک‌ها منجر شده است، بسیاری از کارکنان دولتی از دریافت حقوق ماهیانه خود باز مانده و قیمت مواد غذایی افزایش قابل ملاحظه‌ای پیدا کرده است.
بنا براین گزارش، کم شدن تعدادی از اقلام مواد غذایی در بازارهای قاهره افزیش قیمت همان اقلام را باعث شده و به صورت روانی بر قیمت برخی از دیگر از مواد غذایی تاثیری مستقیم گذاشته‌اند.
از طرف دیگر کارکنان دولت رژیم مبارک تاکید کردند که وقتی برای دریافت حقوق ماهیانه خود به عابر بانک‌ها مراجعه کرده‌اند، به علت نبود هیچ گونه پولی در دستگاه‌ها‌ نتوانسته‌اند حقوق خود را دریافت کنند.
از طرفی دیگر تلویزیون العربیه از افزایش چهار برابری قیمت نان در قاهره خبر داد و افزود: قیمت نان در حالی به صورت جهشی بالا رفته که مسئولان این کشور از وجود ذخیره کافی گندم برای چندین ماه گذشته خبر داده‌اند.
 
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:khabaronline.ir
 
 
 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
اتاق بازرگانی: به جای ارز ۴۲۰۰تومانی یارانه بدهیداتاق بازرگانی: به جای ارز ۴۲۰۰تومانی یارانه بدهید

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران از پیشنهاد این اتاق به دولت برای حذف ارز 4200 تومانی و ارائه یارانه نقدی به اقشار آسیب پذیر خبر داد

news-left-2
  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X