رئيس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ميزان ناهنجاری‌های فرهنگی ميان انبوه دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامی از سراسر كشور در مقايسه با ساير دانشگاه‌ها ناچيز است.
 
فارس:در هفته معلم و همزمان با برگزاری دومین كارگاه هیأت‌های نظارت و ارزشیابی فرهنگی دانشگاه، سامانه اطلاعات و آمار فرهنگی دانشگاه توسط رئیس و معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی افتتاح شد.

در این مراسم جاسبی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، مظاهری معاون فرهنگی و شماری از معاونان دانشگاه این دانشگاه، رئیس واحد دندانپزشكی به اتفاق مدیران فرهنگی و اعضای هیأت نظارت و ارزشیابی فرهنگی و رؤسای شورای فرهنگی مناطق دانشگاهی حضور داشتند.

در این مراسم مظاهری معاون فرهنگی دانشگاه آزاد سخنان خود را با تفسیر روایتی آغاز كرد و ضمن گرامیداشت ایام فاطمیه و هفته معلم، از استاد حوزه و دانشگاه شهید مطهری به عنوان متفكری دین‌مدار اندیشمند وارسته یاد كرد.

وی افزود: اندیشه‌های استاد شهید مطهری صرف‌نظر از شخصیت والای او می‌تواند راهگشا باشد.

وی در ادامه با استناد به آیاتی از قرآن كریم و اشعاری از مولانا اندیشه را همچون مرغان هوایی قلمداد كرد كه همواره در پرواز و تكاپویند.

مظاهری با تأكید بر اهمیت نظارت و ارزشیابی فرهنگی اظهار داشت: اعتماد بر سازمان خوب است ولی نظارت لازم است بنابراین میان اعتماد و نظارت تنافی و تضادی وجود ندارد.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت تطبیق سیر منطقی تئوری‌های مدیریت مدرن و كلاسیك به مستنداتی در خصوص اهمیت نظارت و ارزشیابی در منابع دینی اشاره كرد.

در ادامه این مراسم جاسبی رئیس دانشگاه آزاد سامانه اطلاعات و آمار فرهنگی را كه به عنوان نخستین سامانه اطلاعاتی و آ‌ماری این دانشگاه قلمداد می‌‌شود افتتاح كرد و طی سخنانی تأسیس این سامانه را حركتی بدیع دانست كه برای نخستین بار در دانشگاه صورت می‌پذیرد.

وی با تمجید از اقدام معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد در تأسیس این سامانه آن را گامی در جهت مكانیزه كردن فعالیت‌های دانشگاه و صرفه‌جویی در هزینه‌ها برشمرد و گسترش آن را در دیگر معاونت‌های دانشگاه خواستار شد.

جاسبی افزود: از ضرورت‌های دانشگاه در شرایط كنونی پرهیز از اسراف و رعایت صرفه جویی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود از كیفیت و محتوای فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه اظهار تشكر كرد و تعالی دانشجویان و نسل جوان را اصلی‌ترین رسالت فرهنگی این دانشگاه برشمرد.

وی فعالیت‌های صورت گرفته را ممتاز قلمداد كرد و میزان اثربخشی آن را در دانشگاه آزاد اسلامی بیش از سایر دانشگاه‌ها دانست و گفت: میزان ناهنجاری‌های فرهنگی میان انبوه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی از سراسر كشور در مقایسه با سایر دانشگاه‌ها ناچیز است.

وی بهره‌گیری از اندیشه‌های امام‌خمینی(ره) را تعیین خط مشی و مواضع فرهنگی راه‌گشا دانست و افزود: بر اساس رویكرد آگاهانه امام خمینی(ره) برخوردهای انضباطی و حراستی با دانشجویان باید آخرین گزینه باشد و اصل بر هدایت و تربیت و تعلیم نسل جوان قرار گیرد.

جاسبی در ادامه بر ضرورت اطلاع‌رسانی فعالیت‌ها و دستاوردهای دانشگاه‌ آزاد تأكید كرد و آشنایی جامعه با خدمات دانشگاه را موجب افزایش هر چه بیشتر مشاركت مردم در فعالیت‌های علمی و فرهنگی دانست.

دومین كارگاه نظارت و ارزشیابی فرهنگی دانشگاه آزاد از سوی اداره كل نظارت و ارزشیابی فرهنگی به میزبانی واحد دندانپزشكی تهران برگزار شد و طی آن اعضای گرو‌ه‌های نظارت و ارزشیابی فرهنگی كه متشكل از اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد و مدیران فرهنگی هستند با جدیدترین دستاوردها و اطلاعات فرهنگی در خصوص مهارت‌های نظارت و ارزشیابی آشنا شدند.
 
 
گردآوری:گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:farsnews.com