دانشگاه علوم پزشکی تهران جهت تأمین نیروی مورد نیاز خود از محل قانون اعطای مجوز استخدامی نیروی انسانی تعداد محدودی از افراد واجد شرایط را به عنوان عضو هیئت علمی پیمانی می پذیرد.
 
 
مهر:دانشگاه علوم پزشکی تهران، نیروی مورد نیاز خود را از محل قانون اعطای مجوز استخدامی نیروی انسانی بهداشتی درمانی مصوب 17 مرداد 86 مجلس شورای اسلامی تامین می کند. این افراد پس از ارزیابی‌های لازم و در صورت تأیید صلاحیت علمی و عمومی طبق مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی به صورت عضو هیئت علمی پیمانی برای خدمت در واحدهای تابعه استخدام می شوند.

دانشگاه علوم پزشکی تهران برای عضویت در کادر هیئت علمی آموزشی در 8 رشته جراحی، 22 رشته تخصصی و فوق تخصصی، 8 رشته تکمیلی تخصصی یا فلوشیپ استخدام می کند. همچنین دانشگاه علوم پزشکی تهران در 10 رشته تخصصی دندانپزشکی نیز عضو هیئت علمی می پذیرد.

رشته های بالینی مورد نیاز برای کادر آموزشی
 رشته های علوم پایه مورد نیاز برای کادر آموزشی

جراحی : 
عروق، هپاتوبیلیاری و پیوند کبد، اطفال، توراکس، عمومی، مغز و اعصاب، چشم، پلاستیک

فارماکولوژی "مولکولارفارماکولوژی" 
فارماکولوژی (PhD MD)
داروسازی هسته ای
فارماسیوتیکس (گرایش بیوفارماسی و فارماکوکینتیک)
اقتصاد و مدیریت دارو (گرایش فارماکواکونومی یا فارماکواپیدمیولوژی و یا مدیریت در سیاست گذاری سلامت)

تخصصی :
اطفال، بیهوشی، رادیولوژی، بیماریهای عفونی، قلب و عروق، طب اورژانس، نورولوژی، پزشکی هسته ای، روانپزشکی، گوش و حلق و بینی، پاتولوژی، پزشکی ورزشی، پزشکی قانونی، طب فیزیکی و توانبخشی

ادامه رشته های علوم پایه مورد نیاز برای کادر آموزشی
بیوشیمی بالینی
بیوشیمی (بیماریهای متابولیک)
بیوشیمی(بیولوژی مولکولی) 
فیزیک و مهندسی پزشکی (دکتری تخصصی بیوالکتریک)
آموزش پزشکی 
فیزیولوژی                                                               
آموزش بهداشت       
اقتصاد نظری
بهداشت حرفه ای با گرایش عوامل شیمیایی و سم شناسی
ویروس شناسی
اپیدمیولوژی
انفورماتیک
اپتومتری
علوم پایه توانبخشی (مهندسی پزشکی با گرایش بیومکانیک)
مدیریت توانبخشی
پرستاری
فیزیک پزشکی
نانوفناوری با گرایش فیزیک
پزشکی مولکولی با گرایش کریستالوگرافی
تغذیه (با گرایشهای گوناگون)
اقتصاد بهداشت

فوق تخصصی اطفال: روماتولوژی، نورولوژی، عفونی، خون و آنکولوژی، غدد، ریه، نوزادان، فوق تخصصی ریه، فوق تخصصی خون و آنکولوژی، فوق تخصصی غدد، فوق تخصصی گوارش

 

تکمیلی تخصصی یا فلوشیپ :
فلوشیپ اینترونشنال رادیولوژی
فلوشیپ چشم (ویتره و رتین، استرابیسم، اربیت، قرنیه، گلوکوم)
فلوشیپ اکوکاردیوگرافی
فلوشیپ اینترونشنال کاردیولوژی
فلوشیپ الکتروفیزیولوژی
فلوشیپ ارتوپدی (دست، زانو، ستون فقرات، لگن)
فلوشیپ زنان و زایمان (آنکولوژی، پریناتولوژی، نازائی)
فلوشیپ گوش و حلق و بینی (رینولوژی و قاعده جمجمه)

رشته های مورد نیاز برای کادر پژوهشی 

فارماکولوژی
گوارش بالغین  (فوق تخصص)
غدد  بالغین  (فوق تخصص)
ژنتیک مولکولی  فارماکوگنوزی
آسم و آلرژی کودکان (فوق تخصص)
فیزیولوژی
روانپزشکی

تخصصی دندانپزشکی :
پروتزهای دندانی
جراحی دهان و فک 
دندانپزشکی ترمیمی
ارتودنسی
سلامت دهان و دندانپزشکی اجتماعی
دندانپزشکی کودکان
بیماریهای دهان و دندان
اندودانتیکس
آسیب شناسی دهان و فک
رادیولوژی دهان و فک

استخدام اعضای هیئت علمی در این دانشگاه در بخشهای علوم پایه پزشکی نیز صورت می گیرد که بر اساس آن عضو هیئت علمی در رشته های دکتری تخصصی (PhD ) پذیرفته می شوند. بر اساس اعلام این دانشگاه در 24 رشته کادر هیئت علمی آموزشی می پذیرد. دانشگاه علوم پزشکی تهران جهت عضویت در کادر هیئت علمی پژوهشی و مراکز تحقیقاتی در 8 رشته استخدام می کند.

دارا بودن شرایط عمومی استخدام طبق آیین نامه استخدامی اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و دارا بودن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی و یا معافیت دائم از خدمت از جمله شرایط عمومی استخدام است. شرط اختصاصی برای استخدام در هیئت علمی علوم پزشکی تهران دارا بودن حداکثر سن 45 سال برای متقاضیان مرتبه استادیاری است.

ارزیابی علمی متقاضیان طبق ضوابط کشوری و دانشگاهی توسط دانشکده مربوطه در مراکز تحقیقاتی انجام خواهد شد و مستندات مورد نیاز در دعوت نامه مربوطه درج می شود. فقط افرادی که حداقل صلاحیتهای علمی اولیه را احراز کنند، می توانند جهت رقابت علمی با سایر داوطلبان وارد مراحل بعدی ارزیابی علمی شوند.

اعلام فراخوان برای دانشگاه تعهدی را جهت جذب نیرو ایجاد نمی کند و در صورتی که هیچیک از متقاضیان در یک رشته حائز صلاحیتهای مورد نظر نباشند در آن رشته نیرویی جذب نخواهد شد. بررسی و تائید یا رد صلاحیت علمی و عمومی متقاضیان طبق ضوابط به عهده هیئت اجرایی جذب دانشگاه و سپس هیئت مرکزی جذب وزارت بهداشت خواهد بود و پس از طی کلیه مراحل نتیجه نهایی به متقاضی اعلام می شود.

نام هیچیک از پذیرفته شدگان تا اعلام نظر نهایی هیئت اجرایی جذب دانشگاه و هیئت مرکزی جذب وزارت بهداشت در اختیار متقاضیان قرار نخواهد گرفت. پس از اعلام نظر هیئت های مذکور اسامی افراد نهایی پذیرفته شده از طرف دبیرخانه هیئت اجرایی جذب به متقاضیان اعلام می شود. 

استخدام هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی تهران به صورت پیمانی و تمام وقت جغرافیایی خواهد بود و تمدید قرارداد منوط به ارزیابی عملکرد و طبق ضوابط تعیین شده از طرف دانشگاه خواهد بود. افرادی که در حال گذراندن تعهدات قانونی و یا ضریب K هستند نیز می توانند با داشتن سایر شرایط در این فراخوان شرکت کنند و باید حداقل یکسال از شروع تعهدات قانونی و یا ضریب K آنان گذشته باشد.

در هر مرحله از مراحل فراخوان یا مصاحبه چنانچه خلافی در اطلاعات اعلام شده توسط متقاضی محرز شود، مراحل طی شده کان لم یکن تلقی شده و در صورت صدور قرارداد استخدامی نسبت به لغو آن اقدام خواهد شد.

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه در تعیین محل خدمت افراد پذیرفته شده نهایی مختار خواهد بود و ارسال مدارک هیچگونه حقی برای افراد متقاضی ایجاد نخواهد کرد. 

داوطلبان در زمان استخدام نباید عضو هیئت علمی رسمی و پیمانی یا متعهد خدمت سایر دانشگاه های دولتی باشند و در شرایط مساوی مشروط به کسب حداقل امتیاز علمی لازم اولویت با افرادی خواهد بود که دارای ویژگیهای خاص باشند. 

نفرات اول تا سوم آزمون بورد تخصصی، دارا بودن فعالیتهای آموزشی و پژوهشی برجسته، دارندگان رتبه در جشنواره های علمی رسمی یا المپیادها، افرادی که خدمات قانونی خود را در مناطق محروم طی کرده اند، داشتن معرفی نامه از اساتید صاحب نام رشته مربوطه، دارندگان مدرک معتبر زبان دوم جزء افرادی محسوب می شوند که دارای ویژگی های خاص هستند. 

داوطلبین در صورت داشتن شرایط مندرج در اطلاعیه می توانند از 26 اردیبهشت ماه تا 26 خرداد ماه با مراجعه به سایت معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران نسبت به تکمیل فرم درخواست و اسکن مدارک مورد نیاز اقدام کنند. داوطلبان لازم است بعد از اسکن مدارک و دریافت کد رهگیری حداقل بعد از 15 روز به منظور اطمینان از دریافت مدارک و کنترل مدارک، مجدداً به سایت مراجعه و پیغام های کاربر را دریافت کنند.

تکمیل برگ درخواست، اسکن آخرین مدرک تحصیلی (دانشنامه دکتری تخصصی و فوق تخصصی و....) معتبر از یکی از دانشگاههای داخل یا خارج از کشور (در مورد کسانی که مشمول تعهدات قانونی و ضریب K هستند به جای مدارک فوق الذکر ارائه گواهی از مراجع قانونی ذیربط کفایت می کند)، فایل شرح فعالیتهای علمی انجام یافته  (C.V)، اسکن برگ پایان خدمت نظام وظیفه عمومی و یا معافیت دائم ویژه آقایان، اسکن کارت ملی، اسکن صفحه اول شناسنامه (در صورت داشتن توضیحات، تصویر صفحه آخر) و اسکن عکس 4*3 جدید از جمله مدارک مورد نیاز برای تکمیل شرایط استخدام است.

 
 
 
 
سایر مطالب:
 
از این پس / محرومیت از تحصیل برای سیگاری‌ها
 
کشف شبکه اختلاس در دانشگاه تهران 
 
نظر جاسبی درباره حجاب برخی دانشجويان 
 
انتقام اینترنتی دانشجوی اخراجی از استادان دانشگاه
 
اقدام موهن یک عضو هیئت علمی سابق دانشگاه تربیت مدرس/ استاد اخراجی بود!
 
 
 
گردآوری:گروه خبر سیمرغ
 
www.seemorgh.com/news
 
منبع:mehrnews.com