چهارمین جشنواره حرکت ویژه انجمن های علمی- دانشجویی با حضور رئیس دانشگاه يزد در اين دانشگاه برگزار شد.
 
 
بی باک:در این جشنواره که در سالن فجر دانشگاه یزد برگزار گردید، انجمن های علمی این دانشگاه آخرین دستاوردهای خود را به نمایش گذاردند.
 
متاسفانه در حاشیه این جشنواره اتفاقاتی رخ داده که به اصل آن و جایگاه و قداست دانشگاه و دانشجو خدشه وارد می کند.

در یکی از رشته های ورزشی این جشنواره، دانشجویان به مسابقه رقص تکنو با یکدیگر پرداختند که کاملا مغایر با اهداف دانشگاه و برگزاری چنین جشنواره هایی می باشد.

گفتنی است اداره کل امور فرهنگی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در سایت این جشنواره پیرامون هدف از برگزاری این جشنواره آورده است:

1ـ نمایه‌سازی آثار، تولیدات و دستاوردهای انجمن‌ های علمی در دانشگاههای دولتی و تعداد بسیاری انجمن علمی دانشجویی در حال فعالیت تحت نظر دانشگاه پیام نور، جامع علمی ـ كاربردی.

2ـ مدیریت دانش و منابع اطلاعاتی تولید شده در انجمن های علمی دانشجویی دانشگاههای دولتی و غیردولتی.

3ـ شناسایی، معرفی و تقدیر از انجمن های علمی دانشجویی برگزیده در عرصه‌های آموزشی، ترویجی، پژوهشی، فناوری، اختراع و ابتكار، كارآفرینی، نشریات علمی دانشجویی و ....

4ـ شناسایی معرفی و تقدیر از شركتهای دانشجویی صنایع كارآفرین،مدیران مخترع پژوهشگر ، خیرین برگزیده صنعت و دانشگاه

5ـ ایجاد فن‌بازار و نمایشگاه دستاوردهای انجمن‌های علمی دانشجویی در كنار صنایع به منظور تقویت پیوندها میان صنعت، جامعه و دانشگاه و تلاش به منظور فرهنگ‌سازی در این مسیر. 

حال جای سئوال دارد که چنین برنامه هایی که نه تنها با فرهنگ و شخصیت ملت ایران اسلامی هیچ همخوانی ندارد بلکه جایگاه و شانیت دانشگاه و دانشجو را نیز خدشه دار می کند، با چه هدفی و توسط چه عوامل پشت پرده ای مدیریت می گردد.

اگر دانشگاه های کشور که باید محیطی برای کسب دانش و رقابت علمی باشد، به میدان رقابت رقص و شو تبدیل گردد، آنگاه تفاوت قشر فهیم دانشجو با دیگرانی که عمر خود را به کارهای هرز و اتلاف وقت می گذارند در چه خواهد بود؟!

از همین رو جا دارد تا وزیر محترم علوم که شخصی متعهد و ارزشگرا هستند شخصا این موضوع را پیگیری و رسیدگی کرده و با عوامل آن برخورد لازم را نمایند تا عده ای این اجازه را به خود ندهند که با عملکرد خلاف شرع ، عرف و قانون خود، شان دانشگاه و دانشجو را پایین آورده و محیط کسب علم و دانش را در حد چاله میدان و کاباره های غربی تنزل دهند.

 
 
گردآوری:گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:bibaknews.com