رهبر: با بورسیه های غیر قانونی به خیلی ها ظلم شد
رهبر معظم انقلاب:رسیدن به رتبه‌ی بالای علمی در دنیا ناشی از شتاب بالای رشد علمی کشور بود. این شتاب امروز کم شده، امروز از رتبه‌ی شانزدهم علمی جهان تنزل نکردیم اما باید ترقی می‌کردیم، کاری کنید که شتاب رشد علمی فروکش نکند.

رهبر معظم انقلاب با بیان اینکه در مسئله بورسیه ها به خیلی ها ظلم شد که خلاف قانون، تدبیر و اخلاق بود فرمودند: دانشگاه را از حاشیه‌سازی و سیاست‌بازی دور نگه دارید.رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با اساتید دانشگاه‌ها و اعضای جامعه‌ی دانشگاهی کشور طی سخنانی فرمودند: رسیدن به رتبه‌ی بالای علمی در دنیا ناشی از شتاب بالای رشد علمی کشور بود. این شتاب امروز کم شده، امروز از رتبه‌ی شانزدهم علمی جهان تنزل نکردیم اما باید ترقی می‌کردیم، کاری کنید که شتاب رشد علمی فروکش نکند.

ایشان افزودند: دانشگاه را از حاشیه‌سازی و سیاست‌بازی دور نگه دارید، بورسیه‌ها آن‌طور که روزنامه‌ها با آن بازی کردند، نبود، اگر راست هم بود راهش این نبود که مسئله روزنامه‌ای شود، راه قانونی وجود دارد؛ خب لغو کنند، در مسئله‌ی بورسیه‌ها به خیلی‌ها ظلم شد و خلاف قانون، تدبیر و اخلاق بود.

رهبر انقلاب تصریح کردند: هدف تحریم‌ها مسئله‌ی هسته‌ای و حقوق بشر نیست. مسئله فراتر از اینهاست، آنها خود، تروریست‌پرور و ضد حقوق بشرند، مسئله این است که یک ملت و حرکت و هویتی، مبتنی بر مبادی‌ای مقابل نظام سلطه، به‌وجود آمده است.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری