معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به طرح آمایش آموزش عالی گفت: این طرح اکنون در معاونت آموزشی وزارت علوم در دست تدوین است و پیش بینی می شود تا آخر شهریورماه قابل ارائه و انتشار باشد.

دکتر مجتبی شریعتی نیاسر ،درمورد طرح آمایش آموزش عالی توضیح داد: هدف طرح آمایش آموزش عالی این است که زمینه ای فراهم شود تا دانشگاه ها و مراکز علمی از ماموریت خود آگاه باشند و شاخص های تعیین این ماموریت‌ها نیز تعیین شود.وی ادامه داد: باید با توجه به ظرفیت بومی،شرایط اقلیمی و مرزی، توانمندی های علمی،زمینه های تخصصی موجود در دانشگاه ها،شیوه های آموزشی و...بتوانیم نظام آموزش عالی را هدفمند کرده و سامان دهیم.

وی با تاکید بر اینکه در سامان‌دهی باید نگاهی به گذشته و آینده داشت، توضیح داد:نگاه به گذشته به این دلیل است که بررسی شود در گذشته چه روندی از پیشرفت ها یا پسرفت ها حاصل شده است و رشد آموزش عالی به چه میزان معنادار بوده است و نگاه به آینده هم به این دلیل است که بررسی شود چگونه می‌توان خود را با اسناد بالا دستی تطبیق داد.

معاون آموزشی وزیر علوم در پایان خاطرنشان کرد: این مسائل در سند آمایش آموزش عالی بررسی می شود و در نتیجه ارائه مجوز هم معنا پیدا می‌کند. در طرح آمایش آموزش عالی تاکید می شود که برای مجوز باید نیاز جامعه دیده شود،همین رشد بی رویه تعداد دانشجویان و فارغ التحصیلان که با مشکل مواجه شده است حاصل بی توجهی به سند آمایش آموزش عالی است.

منبع: ایسنا

 

 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
دزدیده شدن مرموز یک نوزاد در بیمارستان دزدیده شدن مرموز یک نوزاد در بیمارستان

نخستین ساعات بامداد چهارشنبه 14 خرداد نوزاد پسری در یکی از بیمارستان‌های غرب استان تهران به دنیا آمد. پس از انجام مراحل مقدماتی، نوزاد به بخش نوزادان و مادرش نیز به اتاقی چهار تخته منتقل شد

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X