زمان آغاز سال تحصیلی دانشگاه های دولتی ، پیام نور، جامع علمی - کاربردی و آزاد اسلامی اعلام شد.
 

قائم مقام معاونت آموزشی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری به واحد مرکزی خبر گفت :  برخی دانشگاه ها برای استفاده بهینه از نیمسال تحصیلی ، کلاس‌هایشان را چند روز زودتر شروع کنند .

عامری اعلام کرد : آغاز نیمسال جدید تحصیلی دانشگاه امیرکبیر از بیست و یکم شهریور، دانشگاه تهران از یکم مهر، دانشگاه صنعتی شریف از سی ام شهریور و دانشگاه های علم و صنعت و شهید بهشتی از بیست و هشتم شهریور خواهد بود.

قائم مقام معاونت آموزشی وزیر علوم با بیان اینکه در شهرستان ها نیز آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها عمدتاً از یکم مهر خواهد بود ، گفت : تاریخ دقیق آغاز بکار این دانشگاه ها را خود آنها به اطلاع استادان ، دانشجویان و کارکنانشان رسانده اند.

عامری در این حال شروع سال تحصیلی در برخی دانشگاه های شهرستانها را به شرح زیر اعلام کرد :

دانشگاه فردوسی مشهد سی ام شهریور.

دانشگاه های صنعتی اصفهان و اصفهان سی و یکم شهریور،.

دانشگاه زابل یکم مهر .

دانشگاه بوشهر بیست و هشتم شهریور .

وی درباره نام نویسی از دانشجویان ورودی جدید دانشگاه های تحت پوشش وزارت علوم گفت : دانشجویان جدیدالورود بر اساس اطلاعات مندرج در دفترچه آزمون سراسری و در بازه زمانی بیستم شهریور تا یکم مهر برای ثبت نام مراجعه می کنند.

عامری افزود: دانشجویان قدیمی ( در حال تحصیل ) که اکثراً از نیمسال قبل و به صورت اینترنتی ثبت نام کرده اند کافی است برای سال تحصیلی جدید فقط به دانشگاه ها مراجعه کنند.

وی اضافه کرد: هم اکنون تقریباً همه دانشگاه های وابسته به وزارت علوم نام نویسی اینترنتی خود را انجام داده اند و آغاز سال تحصیلی آنها نیز بر اساس تقویم دانشگاه ها در پایگاه اینترنتی دانشگاه درج شده است.

معاون آموزش و سنجش دانشگاه پیام نور نیز در مصاحبه با خبرنگار ما درباره بازگشایی کلاس های این دانشگاه گفت: پذیرش دانشجو در این دانشگاه به سه شیوه انجام می شود.

عبدالله معتمدی افزود: بر اساس تقویم آموزشی که برای دانشگاه پیام نور اعلام شده است از بیست و یکم تا سی و یکم شهریور ثبت نام و انتخاب واحد دانشجویان قدیمی (در حال تحصیل) را از طریق اینترنت انجام خواهیم داد.

وی با بیان اینکه دانشگاه پیام نور بیش از 800 هزار دانشجو دارد اضافه کرد: همه این تعداد از طریق یک سیستم متمرکز ثبت نام می کنند و شروع کلاس ها برای دانشجویان قدیمی از یکم مهر خواهد بود.

معتمدی درباره نام نویسی از دانشجویانی که در آزمون سراسری انتخاب شده اند گفت: برای آنها جدولی اعلام کرده ایم که بر اساس حروف الفبا از چهارم تا هشتم مهر ثبت نام خود را انجام خواهند داد.

وی با بیان اینکه ثبت نام با تاخیر این دسته از دانشجویان از نهم تا یازدهم مهر خواهد بود افزود: این دسته از دانشجویان باید برای تکمیل پرونده و ارائه مدارک و نام نویسی، حضوری مراجعه کنند.

معاون آموزش و سنجش دانشگاه پیام نور درباره دانشجویانی که از طریق آزمون فراگیر (آزمون غیر از کنکور سراسری) وارد دانشگاه می شوند گفت: اسامی قبول شدگان در نیمه اول مهر اعلام خواهد شد و حداکثر تا پانزدهم مهر فرصت ثبت نام دارند.

معتمدی افزود: آغاز کلاس های دانشجویان جدیدالورود احتمالا از پانزدهم مهر و دانشجویان قدیمی از یکم مهر خواهد بود.

معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی - کاربردی هم در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر درباره آغاز سال تحصیلی این دانشگاه گفت: طبق تقویم آموزشی، نام نویسی سراسری از دانشجویان در حال تحصیل این دانشگاه از بیست و هشتم تا سی و یکم شهریور و آغاز کلاس ها نیز از یکم مهر خواهد بود.

اصغر کشتکار با بیان اینکه ثبت نام از دانشجویان دانشگاه جامع علمی - کاربردی، حضوری در 624 مرکز این دانشگاه در سراسر کشور انجام خواهد شد افزود: هر یک از 320 هزار دانشجوی این دانشگاه در تاریخ اعلام شده به مراکز آموزشی خود مراجعه و ثبت نام می کنند.

وی درباره دانشجویان ورودی جدید نیز با بیان اینکه پذیرش در دانشگاه علمی - کاربردی با دانشگاه سراسری متفاوت است گفت: برای پذیرش دانشجو دفترچه هایی در مهر توزیع می شود و اعلام اسامی در آبان خواهد بود.

کشتکار افزود: در همان ماه مهر اعلام خواهد شد آغاز نیمسال اول و نیز نیمسال فشرده دانشجویان جدیدالورود چه زمانی خواهد بود.

کریم زارع معاون دانشگاه آزاد اسلامی هم در مصاحبه با خبرنگار ما گفت: آغاز سال تحصیلی جدید در این دانشگاه از یکم مهر است و کار ثبت نام از دانشجویان مشغول به تحصیل از امروز شروع شده است و تا پایان شهریور ادامه خواهد داشت.

وی افزود: ثبت نام از دانشجویان ورودی جدید نیز از بیست و یکم تا بیست و ششم شهریور انجام خواهد شد.

 
گردآوری:گروه خبر سيمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:iribnews.ir