معاون سازمان سنجش آموزش کشور از انتشار کارنامه نهايی کنکور کارشناسی ارشد سال 1388 در هفته اول مهر ماه خبر داد و گفت: اطلاعيه سازمان سنجش درباره برخی کد رشته محلهای جديد و تکميل ظرفيت آزمون کارشناسی ارشد 6 مهر ماه منتشر می شود.
 
دکتر حسین توکلی در گفتگو با مهر با بیان این خبر افزود: کارنامه نهایی آزمون کارشناسی ارشد سال 1388 هفته اول مهر ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org منتشر می شود.

وی اظهار داشت: اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره برخی کد رشته محل های جدید و تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد روز دوشنبه 6 مهرماه در نشریه پیک سنجش آموزش کشور منتشر می شود.

معاون سازمان سنجش آموزش اضافه کرد: در این اطلاعیه تمامی ضوابط مربوط به تکمیل ظرفیت، تاریخ انتخاب رشته و اعلام نتیجه تکمیل ظرفیت درج خواهد شد.

توکلی در ادامه افزود: 671 هزار و 577 نفر در آزمون کارشناسی ارشد 88 ثبت نام کردند و داوطلبان بر اساس علاقه مندی می توانستند از 62 کد رشته امتحانی دوم یک کد رشته امتحانی را علاوه بر کد رشته امتحانی اصلی انتخاب کنند.

وی اضافه کرد: برای داوطلبان این آزمون 722 هزار و 726 کارت ورود به جلسه صادر شد و از تعداد واقعی ثبت نام کنندگان در این آزمون 552 هزار و 609 نفر در جلسه آزمون حاضر شدند.

معاون سازمان سنجش آموزش کشور گفت: برای کلیه داوطلبان شرکت کننده در آزمون کارنامه صادر شد و از طریق سایت سازمان سنجش در اختیار آنها قرار گرفت.

وی اظهار داشت: از تعداد شرکت کنندگان در کنکور کارشناسی ارشد 88، تعداد 195 هزار و 414 نفر مجاز به انتخاب رشته و 10 هزار و 563 نفر نیز مجاز به انتخاب رشته در دو کد رشته محل شدند.

توکلی افزود: در این آزمون از تعداد کل مجازین به انتخاب رشته 157 هزار و 838 نفر فرم انتخاب رشته را تکمیل کردند که بر اساس برنامه اسامی بیش از 44 هزار و 400 نفر به عنوان قبول شدگان نهایی این آزمون برای 132 کد رشته محل روز گذشته بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.

معاون سازمان سنجش به مهر گفت: علاوه بر این تعداد بر اساس مصوباتی که برای استعدادهای درخشان در دانشگاهها وجود دارد، حدود پنج هزار نفر نیز از طریق بدون کنکور و با توجه به داشتن شرایط استعداد درخشان وارد مقطع کارشناسی ارشد می شوند.

وی اظهار داشت: اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره اسامی قبول شدگان در کنکور ارشد و زمان ثبت نام در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org منتشر شده است و داوطلبان بر این اساس می توانند در یکی از روزهای 14، 15 و 16 شهریورماه برای ثبت نام در دانشگاه پذیرفته شده مراجعه کنند.

 

گردآوری:گروه خبر سيمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:mehrnews.com