آخرین مهلت ثبت‌نام دوره‌های کاردانی فنی‌وحرفه‌ای
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از اتمام مهلت ثبت نام دوره‌های کاردانی فنی‌وحرفه‌ای تا ساعت ۲۴ امشب خبر داد

آخرین مهلت ثبت‌نام دوره‌های کاردانی فنی‌وحرفه‌ای

دکتر حسین توکلی ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: با توجه به درخواست موسسات آموزش عالی غیر دولتی –غیرانتفاعی مبنی بر عدم تکمیل ظرفیت و با موافقت دفتر گسترش آموزش عالی، داوطلبان علاقه‌مند به تحصیل در رشته‌های دوره‌های کاردانی نظام جدید سال ۱۳۹۷ می‌توانند در این دوره ثبت نام کنند.

وی در ادامه افزود: پذیرش دانشجو در رشته‌های کاردانی نظام جدید صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کل دیپلم) انجام می‌شود و داوطلبان اعم از داوطلبانی که در پذیرش این دوره‌ها ثبت‌نام کرده و یا ثبت‌نام نکرده‌اند، می‌توانند متناسب با نوع مدرک دیپلم خود در شاخه‌های فنی‌وحرفه‌ای یا کاردانش موسسات پذیرنده، عنوان موسسه و کدرشته خود را در سایت سازمان سنجش آموزش کشور جستجو کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش یادآور شد: داوطلبان با مراجعه به سایت این سازمان به آدرس www.Sanjesh.org باید ضمن مشخص کردن فقط یک رشته و موسسه مورد علاقه خود، با به همراه داشتن مدارک ذیل با توجه به موارد مربوط تا ۲۷ آبان ۹۷ به مؤسسه آموزش عالی غیرانتفاعی محل پذیرش رشته مورد تقاضا مراجعه کنند. 

به گفته وی، داوطلبان باید در زمان ثبت‌نام از طریق موسسه مربوط، بابت هزینه ثبت‌نام نسبت به پرداخت مبلغ ۲۲۰ هزار ریال (۲۲ هزار تومان) از طریق سیستم پرداخت الکترونیکی در سایت سازمان سنجش اقدام کنند.

توکلی در پایان خاطر نشان کرد: هر داوطلب می‌تواند صرفاً متقاضی یک کدرشته محل در یک موسسه باشد و تاکنون ۳ هزار و ۴۳۷ نفر در این دوره‌ها ثبت نام کرده‌اند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: seratnews.com