فروش مدرک دانشگاهی، تحویل در محل!

روزنامه «همدلی» درباره فروش مدارک دانشگاهی گزارشی منتشر کرده است

فروش مدرک دانشگاهی، تحویل در محل!

روزنامه «همدلی» درباره فروش مدارک دانشگاهی گزارشی منتشر کرده است.

رویای یک شبه دکتر شدن، یک شبه مهندس شدن و یک شبه آن شوی که تا حالا نبودی، برای برخی از مردم که از تمکن مالی برخوردارند، دیگر رویا نیست و جامه واقعیت به تن کرده است. چندی است که آگهی‌هایی با مضمون «فروش مدرک قابل استعلام و تایید» حتی با نمره دلخواه در شبکه‌های اجتماعی و اینترنت فراوان به چشم می‌خورد.

به غیر از شبکه‌های اجتماعی در برخی از خیابان‌های پایتخت نیز افرادی با این هدف پرسه می‌زنند و روزانه در گوش بسیاری از رهگذران کسب مدرک دانشگاهی با کمترین زمان آن هم با قیمت‌های نجومی زمزمه می‌کنند. مدارکی که به گفته آنان مو لای درزش نمی‌رود و حتی در صورت استعلام صحت آن قابل تایید است.

خیابان انقلاب بیخ گوش دانشگاه تهران، یکی از پاتوق‌های این افراد است. آنان مانند شبح از کنارت رد می‌شوند و در همان چند ثانیه زمان، نوع مدرک و قیمت‌ها را در گوش‌ات زمزمه می‌کنند و منتظر عکس‌العمل‌ات می‌نشینند که طالب هستی یا بی‌تفاوت از کنارشان رد می‌شوید.

جوان فروشنده می گوید: «اگر خریدار واقعی هستی به اتفاق هم به کوچه خلوتی برویم که بتوانیم راحت‌تر مذاکره کنیم». از این که با جلب اعتماد جوان فروشنده مدرک، از فیلترش با موفقیت عبور کرده بودم با خوشحالی دنبال اش خود را به یکی از کوچه‌های فرعی خیابان نقلاب رساندم. فروشنده بدون فوت زمان منوی رشته‌ها را که با خط کج و معوجی بر یک برگ دفتر نقاشی نوشته شده بود به من نشان داد. لیست بلند بالایی که از شاخ مار تا جان آدمیزاد در آن جا داده بودند. از رشته های فنی مهندسی گرفته تا رشته های حسابداری و مدیریتی، حتی برخی رشته های پیراپزشکی، قیمت‌ها با توجه به رتبه دانشگاه متفاوت بود.

فقط شما به جای 4 سال 20 روز کاری مدرک تحصیلی درخواستی خود را دریافت می‌کنید، شهر،رشته و دانشگاه را هم خودتان می‌توانید انتخاب کنید! قیمت لیسانس دانشگاه آزاد را تا 10 اسفند امسال 5 میلیون تومان و تا همین تاریخ مدرک لیسانس دانشگاه دولتی را 8 میلیون تومان است!

مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته‌هایی مانند آی تی، مدیریت، حسابداری، روانشناسی، مترجمی زبان انگلیسی، مدیریت کسب و کار، حقوق و... را طی چند روز با قیمت مناسب صادر می کنند و در محل تحویل می دهد. کلاس درس و امتحانی نیز وجود ندارد، فقط شما با پرداخت مبلغ مشخصی و و ارسال تصویر اسکن شده کارت ملی، شناسنامه و یک قطعه عکس کمتر از سه هفته لیسانس می‌گیرید.

بدون تردید دیر یا زود پیامدهای منفی «مدارک یک شبه» یقه کل جامعه را خواهد گرفت و ما در چند سال آینده با نسلی روبه‌رو هستیم که با مدارک دانشگاهی «دهن پر کن» و «بدون بنیه علمی» به مقام و منصبی در مدیریت کشور می‌رسند که ضمن این که استحقاق آن جایگاه و کارآمدی لازم در پست اشغال شده توسط آنان را ندارند، بلکه مضر و صدمه زننده هم هستند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: bartarinha.ir